Виробниче навчання 26 ст

26.11.2020

Тема: Шліфувальні верстати та робота на них.

Шліфувальний верстат – це спеціальне обладнання, робочий інструмент якого обертається абразив. Верстати цього типу використовують для фінішної обробки вузлів. Шліфувальний верстат прибирає з поверхні оброблюваної деталі необхідної товщини шар матеріалу при дуже високому рівні точності обробки, що досягає іноді навіть сотих частин міліметра. Придаючи оброблюваної поверхні деталі чистота досягає самого вищого рівня.

Сфера використання шліфувальних верстатів, однак, не тільки чистова обробка. У багатьох випадках вони з успіхом застосовуються замість фрезерного або токарного обладнання, які традиційно раніше завжди здійснювали напівчистове операції. Але це справедливо лише для спеціальних шліфувальних верстатів, що мають найсучаснішу технологію роботи.

Взагалі на шліфувальних верстатах виконують такі операції:
– Високоточну обробку всіляких площин;
– Розрізання, відрізання, і обдирання заготовок;
– Заточку більшості інструменту.

За своїм типом шліфувальні верстати поділяються на: внутрішньошліфувальні, круглошліфувальні, бесцентрошліфовальні і плоскошліфувальний.
Внутрішньошліфувальні верстати виконують фінішну обробку конічних і циліндричних отворів, неважливо наскрізні вони або глухі. За можливостями обертання деталі, внутрішньо-шліфувальні верстати ділять на прості, в них обертатися по осі може тільки оброблювана деталь, і на планетарні, в яких відносно нерухомої деталі може проводитися поворот абразивного круга.

Круглошліфувальні верстати виконують зовнішню шліфовку деталей, і, як правило, конічної або циліндричної поверхні. Вони теж бувають різні, а саме простими й універсальними.

Відмінність у них в тому, що універсальні верстати, крім можливості повернути робочий стіл на незначний кут (до 6-ти градусів), можна розгортати оброблювану деталь і робочий інструмент, тобто шліфувальний круг.

Бесцентрошліфовальні  верстати виконують обробку зовнішніх і внутрішніх поверхонь. Вони вміють працювати, обробляючи гладкий циліндр, так би мовити «на прохід», і «врізанням», домагаючись, наприклад, східчастих валів.

Два абразивних кола даного типу верстатів (шліфуючий і ведучий) здатні перебувати в будь-якому положенні відносно один одного.
Плоскошліфувальний верстат виконує обробку поверхонь виключно плоских деталей. Такі верстати отримали застосування в високоточному, фінішному шліфуванні.
Шліфувальні верстати знаходять застосування всюди, де необхідно забезпечити найвищий рівень обробки деталей – і в маленьких майстерень і на великих заводах.

19.11.2020

Тема:Робота на фрезерних верстатах

22.10.2020 року

Тема: Робота з електрофікованим інструментом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *