Матеріалознавство

 

19.10.2020

Тема: Загальні поняття про парфумерію та косметику

Розширення асортименту косметичної продукції вимагає приділення належної уваги створенню ефективних консервантів.

Багато косметичні вироби є сприятливим середовищем для розвитку мікроорганізмів. Порошки (тальк, крохмаль і ін) схильні до зараження спорами. Більшість вос-ков і емульгаторів, рослинних і тварин екстрактів протеїнів, що входять до складу косметичних виробів, можуть бути для мікроорганізмів джерелом вуглецю та азоту, а також матеріалом для енергетичних процесів. Мінеральні солі, що вводяться в косметичні засоби, також сприяють розвитку мікроорганізмів. Біологічно активні речовини, що застосовуються в косметиці, є стимуляторами росту бактерій і грибків.

Крім того, при контакті сировини з киснем повітря, особливо при підвищеній температурі зберігання, відбувається окислення продуктів. При цьому властивості речовини змінюються і сировина стає непридатним для виробництва косметичних виробів.

Косметичні вироби без використання спеціальних добавок втрачають придатність практично протягом декількох тижнів або навіть днів. Для збільшення терміну їх придатності застосовують консерванти. Введення консерванту не виключає необхідності дотримання санітарно-гігієнічних правил на косметичних підприємствах, так як це засіб не дає належного ефекту при масовому мікробному забрудненні.

Банки та флакони, призначені для пакування косметичних виробів, повинні бути добре промиті розчином антисептика (бензиловий спирт, резорцин, фурацилін та ін) і закриті від пилу, що є джерелом суперечка.

Консервація вироби повинна забезпечувати збереження косметичного препарату і безпеку його вживання протягом гарантійного терміну. Зважаючи на це до консервантам пред’являється ряд вимог:

широкий спектр антимікробної дії, що охоплює віз види мікрофлори, які зустрічаються в косметичних препаратах;

прояв активності в низьких концентраціях і збереження її в найбільш широкому діапазоні рН;

хороша розчинність у воді і погана в оліях;

здатність не инактивироваться іншими інгредієнтами і матеріалом упаковки, що не розкладатися і не випаровуватися протягом гарантійного терміну зберігання виробів;

безпеку для здоров’я людини, тобто відсутність гострої і хронічної токсичності, здатності викликати алергічні реакції та інші несприятливі ефекти;

збереження кольору, запаху, а іноді і смаку виробів при введенні консервантів; доступність отримання і невисока вартість.

Універсального консерванту, який задовольняв би всім цим вимогам і міг бути використаний в будь-яких косметичних виробах, поки не знайдено. В даний час все більш широко застосовуються не окремі консерванти, а їх суміші, діючі в різній комбінації один з одним, що володіють синергическим ефектом і мають широкий спектр дії.

До консервантів належать формальдегід, сорбінова кислота, етиловий спирт, цитраль, бензілацетат, бензойна кислота, ефірні олії та ін

Бензойна кислота – поширений консервант, застосовуваний у вигляді натрієвої солі, добре розчинний у воді.

Формальдегід – добре відомий антимікробний агент. Водний розчин формальдегіду використовують для консервації косметичних продуктів у концентраціях від 0,05 до 0,2%.

Сорбінова кислота – речовина, погано розчинна у воді, але добре – в органічних розчинниках. Використовується також калієва сіль сорбінової кислоти, яка представляє собою невеликі, майже білі пластівці, добре розчинні у воді і тому часто застосовується замість сорбінової кислоти. Ізопропіленовий спирт сорбінової кислоти також відноситься до розряду консервантів.

Ванілінова кислота – використовується етиловий ефір ванілінова кислоти як консерванту у харчовій промисловості та косметиці.

Гермаль – гігроскопічний білий порошок без смаку і запаху, добре розчинний у воді, але нерозчинний в оліях. Поєднується з усіма видами косметичного сировини, причому білкові продукти і ПАР посилюють його антимікробну активність. Стійкий при зберіганні, має широкий робочий діапазон рН. Використовується для консервації виробів дитячої косметики, білкових препаратів (засоби для волосся), засобів догляду за шкірою, входить до складу аерозольних препаратів.

Довіціл-200, як і гермаль, відноситься до групи донорів формальдегіду. Це гігроскопічна біла кристалічна речовина зі слабким запахом, добре розчинна у воді і майже нерозчинний в оліях. Довіціл і його комплекси з іншими консервантами вводять в креми для обличчя та рук, засоби для гоління, шампуні, пенопрепарати для ванн і особливо часто в різні білкові препарати для волосся.

21.10.2020

Тема: Засоби для миття волосся

До них відносяться:

— шампуні;

— бальзами, ополіскувачі та кондиціонери;

— шампуні комплексної дії.

Шампуні — складні суміші різних за природою речовин, які об’єднує здатність видаляти бруд, сало та піт, не ушкоджуючи шкіри та волосся. Нещодавно шампуні випускали на мильній основі, але основні недоліки мила — утворення нерозчинних кальцієвих та магнієвих солей та високе значення рН (лужне середовище) — не дали їм довго протриматися.
Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Цих недоліків не мають шампуні на основі суміші синтетичних ПАР. Останні добре промивають шкіру голови та волосся не тільки в м’якій, а й у жорсткій і навіть морській воді. Вони не утворюють, як подібно мила, білого нальоту нерозчинних солей кальцію та магнію, дають високу, стійку піну, яка довго утримується на волоссі під час миття. Волосся після миття такими шампунями стає м’яким, еластичним та блискучим, легко укладається в зачіску. Завдяки останнім досягненням науки шампуні стали мати більш м’яку основу, що дозволило їх використовувати частіше. Лікувально-профілактичний ефект шампунів різного призначення досягається за рахунок спеціальних корисних добавок як рослинних так і синтетичних. Основою шампунів є суміш синтетичних ПАР (як правило трьох-п’яти), а також набір допоміжних кондиціонуючих компонентів, які забезпечують необхідний товарний вигляд та споживчі властивості. До таких компонентів відносяться загусники, антистатики, консерванти, речовини, які поліпшують гриф волосся, протизапальні, тонізуючі, лікувальні та тонізуючі компоненти, регулятори рН, комплексоутворювальні, фарбувальні речовини, перламутрові добавки та ін. Основним у суміші ПАР шампунів є аніонактивні ПАР. Вони виконують функцію видалення бруду з волосся та шкіри голови, а також частини секрету сальних залоз. Видалення повинно бути м’яким і не викликати сильного подразнення шкіри. У цьому аніонактивному ПАР допомагають амфотерні та неіонні ПАР, а також пережирюючі ПАР — емоліенти. Аніонні ПАР, які використовуються для прання (алкілсульфати, аклілбензолсульфонати та алкілсульфонати) не придатні для цієї ролі, бо видаляють усі жироподібні продукти, в тому числі й тонку захисну плівку, яку утворюють сальні та потові залози шкіри та волосся. Це показали дослідження вчених відомої у світі фірми «Хенкель» (Німеччина).
Основна перевага АПГ перед традиційним ПАР — те, що їх гідрофільна та гідрофобні групи молекули вироблені з природної, відтворюваної сировини. Рис, картопля дають крохмаль, з нього виробляється глюкоза. Жирні спирти отримують із жирних кислот кокосової або пальмової олії. Оптимальними дерматологічними властивостями володіє суміш трьох ПАР різних класів — лаурилефірсульфату, кокамідопропілбетаїну (амфотерна ПАР) та АПГ (неіонна ПАР). Крім того, ця трійка ще має й гарну піноутворюючу здатність. Їх використовують у м’яких шампунях, наприклад для тонкого, ламкого волосся, або ж для дитячих шампунів. Приклад рецептури для тонкого волосся від дослідного центру фірми «Хенкель» (Німеччина). Для запобігання швидкому засалюванню волосся рекомендують ввести кондиційну добавку — продукт конденсації гідролізату колагену та жирної кислоти (абеїтинової). Це полегшує розчісування волосся та збільшує його об’єм. У шампуня для дітей у якості такої добавки фірма рекомендує використовувати білковий гідролізат пшениці. Дослідження, проведені по європейським стандартам, показали, що такий шампунь має значно меншу подразнювальну дію на слизову оболонку очей, ніж більшість шампунів, які реалізуються на ринку. При цьому піноутворення та кондиціонуючі властивості зберігаються на належному рівні.
Технологія виробництва шампунів досить проста. Попередньо готується демінералізована вода, яку виготовляють на іонообмінних установках, про механізм дії яких йшлося раніше. Потім ця вода використовується для приготування розчину хлориду натрію (20–25 %) та лаурилефірсульфату натрію (26–28 %), оскільки товарний лаурилефірсульфат — це 70 % мазеподібна, нетекуча речовина, яку потрібно розчинити в гарячій (55–60 °С) воді. Потім у реактор з мішалкою та сорочкою (в яку в разі потреби подають гарячу воду) при перемішуванні додають розчин лаурилефірсульфату, розчин хлориду натрію, інші рідкі поверхнево-активні речовини — кокамідопропілбетаїн, діалкілоламіди, алкілглюкозиди, лаурет-2, гідролізований колаген, залишки води. Суміш охолоджують до 30–35 °С, вводять кондиціонери, віддушки, екстракти цілющих рослин, консерванти, розчин барвника та інші компоненти рецептури. Після перемішування суміш охолоджують до температури 20–25 °С, відбирають середню пробу на аналіз (густина, в’язкість, прозорість, колір, запах, висота та стійкість піни). Після цього шампунь перекачують насосом у мірники на стадію фасовки та пакування. У якісних шампунів вміст ПАР повинен бути у межах 10–20 %. Як стимулюючі засоби вони містять у своєму складі екстракти чебрецю, шавлії, материнки, розмарину, женьшеню, м’яти перцевої. Протизапальну, загоювальну та бактерицидну дію мають екстракти календули, звіробою, алое, череди та деревію; заспокійливу дію — екстракти морських водоростей, хмелю, рум’янку, собачої кропиви та валеріани. У сучасні рецептури засобів для миття волосся, кондиціонери та ополіскувачі стали вводити вітаміни А, С, Е та F, пантенол та алантоїн, мед та багато інших корисних добавок (Додаток 3). Для ароматизації засобів по догляду за волоссям використовують натуральні ефірні олії: лавандову, кедрову, ялівцеву, трояндову, евкаліптову та м’ятну. Але частіше в якості віддушок використовують синтетичні духмяні речовини. Віддушки стають все складнішими з великим розмаїттям ароматів. Для регулювання водневого показника рН у засобах для миття волосся використовують природні м’які кислоти — лимонну, винну, аскорбінову та молочну.
Барвники вводять для досягнення гармонії із зовнішнім виглядом, упаковкою та ароматом, для маскування небажаних відтінків шампунів та приваблювання споживачів. Перламутровий або опаловий вигляд шампуням надають солі вищих аліфатичних кислот: пальмітати, стеарати магнію, цинку. Шампуні відрізняють: — за консистенцією (рідкі, желеподібні, кремоподібні); — за статтю та віком (для дорослих та дітей); — за концентрацією ПАР (звичайні та концентровані); — за типом волосся (для сухого, масного та нормального, тонкого та ламкого); — за виконуваними функціями. За функціями шампуні поділяються на: — звичайні (для миття волосся); — з допоміжними функціями: для частого миття (обережна, щадна); — живильні (містять комплекс корисних домішок); — для ламкого, послабленого та посіченого волосся (містять компоненти, які сприяють відбудові його структури); — від лупи (містять лікувальні добавки); — комплексної дії: фарбувальні, відтіночні та освітлювальні, «шампуні два в одному» (шампунь + кондиціонер або ополіскувач, або бальзам), шампуні «три в одному» (шампунь + бальзам + ополіскувач). Дуже важливо, щоб шампунь відповідав типу волосся і шкіри вашої голови. Шампуні для сухого волосся відзначаються більш високим вмістом пережирюючих домішок, які поліпшують стан волосся. Для жирного волосся в шампунях суттєво збільшено вміст ПАР. Рецептури дитячих шампунів розробляються особливо ретельно. Вони містять у своєму складі тільки ПАР, які мають найменшу подразнювальну дію на шкіру голови та слизову оболонку очей, мають спеціальні віддушки, знайомі малюку, — лимонну, карамель та ін. Для миття волосся будь-якого типу призначені шампуні, які містять пом’якшуючі жироподібні домішки та біологічно активні речовини. Вони гарно вимивають голову та волосся у воді будь-якої жорсткості, при цьому придають їм м’якості та природного блиску.
Шампуні від лупи містять спеціальні домішки, котрі виявляють антисептичну та протизапальну дію, запобігають появі лупи та усувають зуд. Особливої уваги потребує волосся після хімічної завивки, фарбування та освітлення. Для миття такого волосся використовують шампуні, що містять у своєму складі речовини, які сприяють відновленню структури волосся, їх оздоровленню, мають м’яку дію.
Бальзами, кондиціонери та ополіскувачі ПАР, які входять до складу шампунів, забезпечують йому добру мийну та піноутворювальну здатність, але інколи вони надто сильно знежирюють волосся і на ньому утворюється статична електрика, вони робляться неслухняними і не укладаються в зачіску. Тому після миття шампунем волосся корисно обробляти кондиціонуючими засобами: кондиціонерами, бальзамами, ополіскувачами. Працюючи у фахово підібраній рецептурі, вони поліпшують структуру волосся, надають їм блиск, м’якість та еластичність, знімають статичну електрику, збільшують об’єм волосся (надають пишності), сприяють їх м’якому розчісуванню. Комплекс біологічно активних речовин, які входять до їх складу, оберігають волосся від надмірного висихання. Для забезпечення гарної укладки та фіксації зачіски до ополіскувачів уводять також плівкоутворювальні речовини. Ополіскувачі, кондиціонери та бальзами дещо відрізняються за своєю дією. Опопліскувач полегшує розчісування волосся, покриваючи їх захисною плівкою. Рослинні екстракти, які містяться в ополіскувачах, тонізують волосся та шкіру голови, збагачуючи їх вітамінами. Кондиціонер завдяки спеціальним домішкам забезпечує волоссю швидке та дозоване висихання, не віднімаючи необхідну йому вологу, а також знімає статичну електрику завдяки катіоноактивним ПАР. Бальзам проникає безпосередньо під кератинові лусочки волосся, заповнюючи пустоти, які там утворились, і вирівнює поверхню волосини. Бальзам діє на волосяну цибулину, стимулює ріст волосся і регулює роботу сальних залоз.
Сучасні кондиціонуючі засоби виконують декілька функцій: ополіскувача-кондиціонера, бальзаму-ополіскувача та бальзамукондиціонера. Кондиціонери та ополіскувачі (кондиціонуючі лосьйони для волосся) наносять на вимите вологе волосся і залишають на 1– 3 хв, після чого їх змивають теплою водою. Бальзами також використовують після миття волосся і відрізняються від ополіскувачів більш високим вмістом корисних речовин.

26.10.2020

Тема: Засоби для укладання волосся та їх склад

В даний час існує безліч засобів для укладання волосся, дія яких заснована на тому, що вони роблять волосся товще та важче, завдяки чому їх можна закріпити в необхідному положенні.

В даний час знайшли широке застосування різноманітні гелі, лосьйони, пінки, лаки, желе, віск. Завдяки їм зачіску можна зробити стійкішою, додати їй додаткову пишність. Крім того, в більшості випадків заводські засоби для укладання волосся містять в собі речовини, що забезпечують захист волосся від несприятливих зовнішніх дій, зокрема, від дії високої температури при укладанні феном.

Гель- використовується для швидкого моделювання зачіски. У цьому сенсі він дає дуже велику свободу. В даний час можна придбати гелі, які володіють додатковими якостями і спеціально призначені для отримання того або іншого ефекту. Зокрема, тут можна відзначити гелі, що дають ефект «мокрого волосся». Залежно від того, наскільки товсті і жорсткі волосся, можна вибрати гелі, що володіють різною силою фіксації.

Складові компоненти гелів:

-вода;

-желеподібні речевини;

-пантенол;

-карбомер;

-ароматизатори;

-барвники;

-лікарські рослини

Пінні фіксатори і муси-також використовуються для укладання волосся надають волоссю об’єму,пишності, еластичності. Пінні фіксатори, крім фіксації зачіски, додають також волоссю об’єм, що особливо важливо для тонкого волосся. У складі більшості засобів містяться речовини, що дозволяють здійснювати додатковий догляд за волоссям. Зазвичай ці засоби наносять на вологе волосся, яке потім обробляється феном. Потрібно уважно стежити за дозуванням, оскільки дуже велика кількість пінного фіксатора приведе до злипання волосся. Нормальне дозування піни або мусу – кулька з маленьке куряче яйце. Для короткого або тонкого волосся їх потрібно ще менше.

Пінні фіксатори і муси зазвичай, володіють менш сильною дією в порівнянні з гелями, а тому їх рідко застосовують самостійно, без використання фену. Пінні фіксатори з сильною дією нерідко володіють сильним висушуючим ефектом, а тому придатніші для укладання жирного волосся. В цьому випадку їх особливості можуть навіть принести користь. В той же час не рекомендується використовувати їх при сухому або пошкодженому волоссі.

Складові компоненти пінних фіксаторів і мусів:

-бутан;

-пропан;

-плівко утворюючі речовини;

-провітамін В5;

-кератин;

-ультрафіолетовий захист;

-екстрвкти лікарських рослин;

-ароматизатори.

Лак- це засіб для заключної фіксації зачіски.

Складові компоненти лаку:

-спирт;

-вода;

-гліцерин;

-бетагін;

-пантенол;

-лікарскі рослини;

-ультрафіолетовий захист;

-ароматизатори.

Віск- це один з засобів для укладання волосся, який використовується для надання волоссю гнучкості , блиску, формування укремих пасом.

Розподіляють віск долонями по всій довжині волосся або на окремі пасма. Віск рекомендують застосовувати для фарбованого волосся з хімічною завивкою.

Складові компоненти воску:

-вода;

-парафін;

-гліцерин;

-ароматизатори;

-лікарські рослини.

Моделюючі креми-це нове покоління засобів для укладання волосся. Крем наносять долонями на волосся перед укладанням пальцями, феном,гребінцем. Крем дає змогу збільшити об’єм волосся, не обтяжуючи зачіску, поновити її форму вологими руками.

Складові компоненти моделюючих кремів:

-вода;

-ароматизатори;

-гліцерин;

-лікарські рослини;

-пантегол.

28.10.2020

Тема: Засоби для укладання волосся

Для того щоб зробити гарну зачіску, випускають спеціальні засоби, до яких відносяться:

— засоби для укладання;

— лаки для волосся;

— засоби для хімічної завивки.

До засобів для укладання волосся відносяться гелі, піни, муси та лосьйони. Вони призначені для того, щоб зробити волосся слухняним та захистити його від пошкоджень при укладанні. У виробництві засобів для укладання волосся використовують полімерні речовини (полівініловий спирт, карбоксиметілцелюлозу та ін.), які виконують роль фіксаторів. Вони обволікують волосся, утворюючи на ньому плівку. Ця плівка добре фіксує зачіску і в той же час не здається, що волосся злиплось і стало жорстким та масним. Волосся стає більш пружним. Полімерна плівка також захищає волосся від несприятливого впливу навколишнього середовища — вітру, ультрафіолетового випромінювання та пилу. До складу засобів для укладання волосся вводять вітаміни та рослинні добавки, які сприяють його зміцненню. Гелі випускають у тубах, піни — в аерозольній упаковці. Усі засоби для зміцнення волосся легко видаляються під час їх миття. До складу деяких пін вводять барвники, які надають волоссю бажаного відтінку. Засоби для укладання волосся бувають різної фіксації.
Асортимент засобів для укладання волосся складається з гелів, мусів, пінки та лосьйону . За допомогою засобів для укладання волосся йому можна надати об’ємність, ефект «мокрого волосся», «дощових крапель, ефект «іскорок». Випускаються для укладання волосся також віск, рідина та ін. Якщо Ви вибираєте засіб для укладання волосся, а воно у Вас уже пофарбоване, потрібно враховувати, що для такого випадку випускаються спеціальні засоби. Лаки для волосся — це розчин природних та синтетичних смол у етиловому спирті. Вони є гарними засобами для збереження зачіски, надання волоссю блиску та жорсткості, захисту від вологи, вітру і сонця. Під час миття волосся лак легко видаляється. До складу лаку входять плівкоутворювачі, пластифікатори, розчинники та барвники. Плівкоутворювачі — це натуральні та синтетичні смоли; ланолін, рицинова олія та поліетиленгліколь надають плівці пластичності. Барвники добавляються для того, щоб лак додав волоссю бажаного відтінку. Також до складу лаку входять живильні добавки та вітаміни, які сприяють зміцненню волосся. Лаки випускають в аерозольній упаковці різного об’єму, це полегшує їх розподілення на волоссі. За фіксацією лаки бувають слабкі, нормальні та сильні — залежно від масової частки полімерів (смол). Чим вищий їх вміст, тим жорсткіша фіксація зачіски. Лаки сильної фіксації забезпечують збереження зачіски протігом дня при звичайних умовах, а суперсильної — навіть при будь-якій погоді. При підборі лаку обов’язково слід брати до уваги свій тип волосся та його стан. Потрібна інформація повинна бути розміщена на балончику аерозолю. При нанесенні лаку на волосся потрібно берегти шкіру голови, на ніч ретельно промити волосся, бо при тривалому використанні лаків на основі синтетичних смол волосся пересушується, стає ламким, тьмяніє, може з’явитися лупа. Основна вимога до лаків: крім збереження зачіски, вони повинні легко зніматися щіткою та відмиватися при митті волосся.

18.01.2021

Тема:Класифікація барвників для волосся.

Залежно від принципу взаємодії з волоссям, складу та кінцевого результату фарбування барвники поділяють на групи.

 1. Барвники першої групи

До цих барвників належать препарати для блондування, освітлювання та знебарвлювання волосся.

Освітлювальний засіб діє на роговий шар волосся. Його лужний компонент відкриває лусочки; засіб проникає всередину, вступає в реакцію з натуральним пігментом волосся, окиснює його. Пігмент утрачає свій колір, повністю або частково руйнується, набуває здатності розчинятися у воді, вимивається з волосся, залишаючи в ньому порожнини. Окисник руйнує також кератинові зв’язки волосся, тому освітлене волосся стає легшим і ламкішим. Процес блондування має поетапний перебіг, колір пігментуміняється так: червоний, червоно-оранжевий, оранжевий, жовто-оранжевий, жовтий, світло-жовтий.

За допомогою барвників першої групи виконують такі перукарські операції:

— освітлення — зміну природного кольору волосся на півтону, декілька тонів (як самостійну або підготовчу операції з фарбування волосся);

— знебарвлення — повне освітлення до надання кольору «блондин» (як самостійну або підготовчу операції з фарбування);

— протравлювання — видалення з волосся штучних пігментів попереднього барвника перед наступним фарбуванням; підготовка сивого та темного волосся до фарбування світлими барвниками;

— мелірування — освітлення окремих пасом волосся;

— балаяж — освітлення кінчиків волосся (як самостійну або підготовчу операцію).

Барвники першої групи випускаються у вигляді порошкових відбілювальних

засобів (препаратів типу «Блондоран») з окисниками.

Порошки можуть утворити пил під час змішування з окисником або бутибезпиловими.

Виробники випускають готові до використання окисники у вигляді:

— прозорої рідини з концентрацією перекису водню 3, 6, 9 і 12% (препаратитипу «А — ксид»);

— кремоподібних емульсій з концентрацією 3, 6, 9 і 12%, що містятьлікувальні й ароматичні добавки (препарати типу «А — ксон»).

Барвник та окисник змішують до отримання суміші однорідної консистенції.

 1. Барвники другої групи

За допомогою барвників другої групи, або хімічних барвників, досягають повної (кардинальної) зміни кольору волосся на тривалий час. На відміну від барвників першої групи, хімічні барвники можуть освітлювати волосся на 3-4 тони, освітлювати волосся й одночасно

фарбувати його у бажаний колір, робити колір волосся світлішим або темнішим від натурального.

Хімічні барвники складаються з двох компонентів: фарбуючого препарату й окисника.

Під час операції фарбування здійснюється окиснення пігменту волосся, його перетворення у безбарвну речовину з одночасною активізацією штучного пігменту фарбуючого засобу й отриманням нового кольору.

Взаємодія барвника волосся відбувається у такій послідовності: під дією барвника волосся відбувається у такій послідовності: під дією лужних компонентів фарбуючого засобу розкриваються луски волосся, барвник проникає всередину, окисник освітлює натуральний пігмент і проявляє штучні пігменти барвника, молекули якого в процесі реакції значно збільшуються і заповнюють порожнини волосся.

Хімічні барвники застосовують для надання таких перукарських послуг:

— фарбування в новий колір;

— фарбування «тон у тон»;

— тонування освітленого волосся;

— відновлення відтінку;

— фарбування відрослих коренів;

— фарбування сивого волосся;

— кольорового мелірування — фарбування окремих пасом. 

Безумовними перевагами хімічних барвників є їх висока стійкість проти дії зовнішніх чинників, впливу води, сонця, повітря, можливість отримання нових насичених кольорів та нюансів, зафарбовування й тонування сивого волосся.

Препарати для фарбування виготовляють кремоподібними або у вигляді густої рідини; вони комплектуються готовими до застосування окисниками.

Останнє покоління хімічних барвників високотехнологічне, забезпечує стійкий результат і водночас максимально зберігає структуру волосся.

До складу кремоподібної фарби вводять речовини, які забезпечують оптимальне зчеплення елементів фарби зі структурою волосся, оптичні речовини для надання волоссю блиску. Окисники пропонуються у вигляді стабілізуючих препаратів, які регулюють рівномірне виділення кисню протягом усього часу взаємодії барвника з волоссям, забезпечують насиченість кольору та рівномірність покриття барвником. Останнім часом щодо барвників волосся застосовуються терміни «перманентні» та«напівперманентні».

Перманентні барвники можуть надавати волоссю необмеженої кількості відтінків і повністю зафарбовувати сивину. Для цих барвників характерне застосування окисників 3, 6, 9 та 12% концентрації залежно від стану волосся та бажаного результату процесу фарбування.

Напівперманентні барвники надають волоссю природного відтінку, але мають нетривалу дію, швидко вимиваються. Напівперманентні барвники:

— затоновують сивину;

— сприяють посиленню кольору волосся;

— надають волоссю блиску та сяяння.

Барвники змішують з окисником 1,5- та 3% концентрації.

 1. Барвники третьої групи

Барвники третьої групи — фізичні барвники без окисника, поверхнево діють на волосся або проникають крізь кутикулу й огортають зовнішній шар кортексу, не взаємодіючи з пігментом волосся. Ці засоби дають змогу тимчасово змінити колір, досягти фарбуванням ефекту «тон у тон» або темнішого тону, а також посилити відтінок світлого волосся. Барвником третьої групи освітлити волосся не можна. Стійкість цих фарб залежить від структури волосся. У здорове волосся фізичні фарби не проникають глибоко і змиваються на 6-8 миття. Пористе й ушкоджене волосся тримає колір довше. Волосся, фарбоване відтінковим барвником, втрачає

яскравість повільно, тому не виникає різкого контрасту з відрослими коренями. Фізичні барвники доцільно застосовувати:

— коли потрібно додати насиченості кольору волосся, але небажане використання фарби з окисником;

— щоб затонувати початкову сивину, небажану жовтизну;

— щоб надати волоссю відтінку після освітлення та мелірування.

 До барвників цієї групи належать тонуючі шампуні, бальзами, пінки, ополіскувачі для волосся.

Відтінкові шампуні мають подвійну дію: ними миють волосся та неглибоко фарбують його. Такий шампунь наносять, як правило, на вологе волосся.

Застосування тонуючих шампунів на темному волоссі не дає помітного ефекту. 

Сивому волоссю надається тільки відтінок, насиченість якого залежить від часу витримки препарату.

Відтінковими бувають пінки для укладання волосся, їх наносять на чисте вологе волосся за допомогою гребінця або щітки, рівномірно розподіляють уздовж пасом і вкладають. Дія барвника минає при черговому митті волосся.

 1. Барвники четвертої групи

Натуральні барвники рослинного походження діють аналогічно відтінювальним барвникам, тобто вони проникають тільки у зовнішній шарволосся, однак утримуються міцніше, особливо при систематичному застосуванні. Вони не можуть радикально змінити колір, але посилюють

відтінок, поліпшують стан волосся, лікують шкіру голови. Для фарбування і догляду за волоссям використовують різні рослини та їх частини —корені, стебла, листя, квіти, плоди.

Кориця, хміль надають волоссю золотистого відтінку; липа, шавлія, зелені волоські горіхи — рудувато-коричневого; лушпиння цибулі — яскраво-золотистого або коричневого; ромашка м’яко освітлює волосся; ревінь може надати світлому волоссю русого або мідного відтінку; чай, какао, кава змінюють колір волосся на червоно-коричневий, каштановий.

Особливо відомі та широко застосовуються серед рослинних барвників хна і басма.

Хна — порошок жовто-зеленого кольору, готовий до використання. Бажаний результат фарбування залежить від часу витримки фарбувальної суміші та натурального кольору волосся. Отримують різноманітні відтінки — золотисті, руді, світло-каштанові.

Порошок басми має сірувато-зелений колір. Фарбує у темні кольори — зелений, зелено-синій, тому самостійно у чистому вигляді не використовується. У поєднанні з хною басма застосовується ширше, дає різні відтінки від світло-каштанового до синьо-чорного.

Завдання: зробити конспект

15.02.2021р.

Тема. Мікстони та їх призначення

Коректор для волосся, або мікстон – це колір в чистому вигляді. Тобто жовтий, фіолетовий або будь-який інший. Його можна використовувати окремо для креативного фарбування, міксувати між собою, а також застосовувати для того, щоб надати певного відтінку яскравості або ж нейтралізувати його.

Відразу досягти бажаного кольору при фарбуванні волосся вдається не завжди. 

Іноді колір виходить занадто яскравий, іноді – дуже матовий. Часто після 

змивання фарби з’являється небажана жовтизна, зелений відтінок.

Для посилення того чи іншого кольорового напрямку, а також корекції кольору служать мікстони. Мікстони 

матирують (перекривають) небажаний відтінок і посилюють бажаний. Якщо 

небажаний відтінок отримується в процесі фарбування, мікстон додається 

безпосередньо до барвника. За допомогою мікстову відтінкові можна надати яскравості й насиченості. Мікстони можна також застосовувати при фарбуванні попередньо освітленого волосся у незвичайні, нетрадиційні або пастельні кольори.

Можливості дії мікстонів:

1.Мікстон 2.Перекриває 3.Посилює 

1.попелястий 2.- 3.попелястий

1.золотистий 2.фіолетовий 3.перлинний

1.мідний 2.синій 3.золотистий

1.червоний 2.зелений 3.мідний

1.фіолетовий 2.жовтий 3.червоний

1.синій 2.оранжевий 3.фіолетовий

Нейтралізація небажаних відтінків і отримання проміжних кольорів.

Відтінок волосся складається з двох складових:

1) переважаючого відтінку в волоссі (натурального або косметичного);

2) відтінку обраного барвника.

При фарбуванні натурального волосся колір барвника накладається на фон освітлення, при фарбуванні раніше пофарбованого волосся – на наявний косметичний колір. Появу небажаного відтінку в більшості випадків можна передбачити, уважно оцінивши колір волосся перед фарбуванням.

Золотистий мікстон – нейтралізує фіолетовий, може змішуватися з усіма тонами, надаючи їм при цьому теплий відтінок.

Помаранчевий мікстон – матує синій і підсилює золотистіі і червоні тони. Робить відтінок теплим – від блонд до коричневих.

Червоний мікстон – нейтралізує зелений, підсилює яскравість мідних і червоних фіолетових відтінків. Працює з усіма тонами крім попелястого.

Фіолетовий мікстон – нейтралізує небажану жовтизну, підсилює ефект фіолетового в червоних відтінках.

Синій мікстон – нейтралізує помаранчевий, підсилює попелястий і перлинний, надає матовий відтінок.

Малиновий мікстон – виходить при поєднанні червоного і фіолетового, надає рожевий відтінок в блонд.

Є і безбарвний коректор – його використовують для зменшення яскравості відтінку фарби.

Використовуючи в роботі мікстони, потрібно враховувати таке:

– чим світліший попередній колір, тим менше мікстону необхідно додавати 

(не більше ⅓ основного складу);

– при змішуванні фарби з окисником кількість мікстону не враховується, 

якщо вона не перевищує 10 грамів;

– максимальна кількість мікстону не повинна перевищувати кількість 

фарбувального складу.

Для того, щоб вдало вибрати барвник, слід враховувати такі фактори:

 1. природній колір волосся;
 2. відсоток сировини;
 3. довжину відрослих коренів після попереднього фарбування;
 4. рівень тону по довжині та на кінчиках волосся;
 5. необхідний рівень освітлення;
 6. сумісність відтінків;
 7. колір шкіри обличчя клієнта;
 8. чутливість волосся до барвника;
 9. побажання клієнта, стан його здоров’я.

Завдання: зробити конспект

29. 03. 2021

Тема: Декоративні елементи для нігтів.

Гліттер

Блискучий декор, який складається з різнокольорової фольги, нарізаною дрібними шматочками. Розмір блискіток варіюються від великих (1-2 мм) до ледь помітних неозброєним оком. Наноситься декор суцільним шаром або через трафарет. Неймовірно стильно виглядає голограмний гліттер з неоновим блиском.

Втирка

Перетворити будь-який навіть самий лаконічний манікюр можна за допомогою порошкоподібного пігменту, який буквально втирається в покриття. Звідси власне і назва декору. Наноситься порошок на липкий шар, що забезпечує надійне зчеплення з матеріалом.

Такий легкий прийом дозволяє за лічені хвилини надати манікюру виразне сяйво. Для вечірнього виходу буде доречно зробити екстравагантний дзеркальний дизайн, а для повсякденних образів виділити кілька акцентних нігтів.

Каміфубукі

Різнобарвні конфетті з глянцевим блиском набирають все більшої популярності. Секрет успіху цього декору зрозумілий: легкість в застосуванні, стійкість і приголомшливий ефект. До того ж яскраві кружечки мають різні форми, розміри і відтінки. Це дозволяє застосовувати цікаві поєднання кольорів і розмірів в одному дизайні.

Фольга

Ще один спосіб домогтися дзеркального манікюру – використовувати фольгу. Вона випускається як рулонами, так і стікерами. Цей варіант підходить для будь-якої форми і розміру нігтів. Фольга може перекладатися на лак або кріпитися за допомогою спеціального клею. Як і в будь-якому декорі, тут є свій фаворит. Це фольга з ефектом « Бите скло ». Тренд на незвичайний дизайн прийшов з Південної Кореї, швидко набравши популярність. Освоїти цю техніку зможуть навіть новачки, вибравши потрібний відтінок.

Область застосування такого декору обмежена лише вашою фантазією. Матеріали прекрасно підходять для створення святкових дизайнів, надаючи дзеркальний блиск будь-якому покриттю. При цьому, такий оригінальний акцент перетворить класичні види манікюру. Елегантний френч, місячний манікюр або стримане матове покриття заграють новими фарбами. Навіть ефектний градієнт перетвориться, якщо до нього додати кілька блискучих частинок.

Художній дизайн: легкі техніки виконання

Малюнок на нігтях відноситься до однієї з найкрасивіших технік декорування. Для того, щоб створювати візерунки потрібні певні вміння і постійна практика. Хороша новина для шанувальників такого оформлення – існують матеріали, завдяки яким можна відтворити малюнок в будь-якому стилі.

Стемпинг

Перетворити нігті в справжній витвір мистецтв допоможе спеціальна техніка – стемпинг, сенс якої полягає в перенесенні малюнка з трафарету на поверхню нігтьової пластини. Виконується декорування за допомогою штампа, скребачки та самих пластин з малюнком. Один диск може містити до 8-ми малюнків, дозволяючи створювати різні дизайни. Ще одна необхідна деталь – лак-фарба. Його густа і яскрава текстура дозволяє промальовувати навіть найтонші лінії, що додає візерункам насиченість.

Стемпинг досить проста техніка у виконанні. Якщо у вас вистачає терпіння на звичайне покриття гель-лаком, то і нанесення витончених малюнків підкориться з першого разу. Трохи практики, і результат не змусить себе чекати. Безсумнівний плюс такої процедури – доступність. 

Манікюр з слайдерами

Цей метод оцінять дівчата, які люблять часто змінювати манікюр, створюючи оригінальний дизайн швидко та легко. Зручні наклейки зроблять малюнок реалістичним, підтримавши будь-який напрямок від витонченого розпису в стилі китайської фрески до хижого анімалістичного принта.

Наклейки легко наносяться на готовий манікюр. Всього пару хвилин – і на ваших руках може красуватися складний малюнок зі збереженням яскравості і чіткості зображення. Погодьтеся, це гідна заміна ручного розпису, на яку не вистачає часу або навичок.

Трафаретна техніка

За допомогою зручних трафаретів можна виконати, як класичний манікюр, так і складну розпис, все залежить від ідеї дизайну. Будь-які елементи набагато простіше промальовувати по заготівлях. Це дозволяє домогтися точності геометричних ліній, які важливі при оформленні френча або місячного манікюру.

Об’ємний декор

Список декору був би неповним, якщо в нього не включити акцентні елементи, що додають будь-якому манікюру завершальний штрих. Пальма першості в цій категорії належить стразів – різнобарвним мерехтливим камінцях.

Манікюр з додаванням страз вважається класикою нейл-арту. Він настільки виграшно виглядає, що дозволений навіть для суворого заходу. Звичайно, в помірних масштабах. Складно знайти більш елегантний і жіночний дизайн, ніж французький манікюр, доповнений чудовим блиском каменів в одній тональності з покриттям. А як стильно виглядає контраст матових відтінків в поєднанні з блиском викладеного стразами малюнка.

Купувати декоративні стрази для нігтів найзручніше в наборах, де зібрані різні кольори і розміри. Це розширить можливості в створенні композицій.

Декоративні стрази

Оригінальний манікюр виходить при використанні бульонок – маленьких намистин, що нагадують бісер. Вони чудово виглядають в сольному виконанні, наприклад, в техніці «ікорний манікюр», де вся поверхня пластини заповнюється крихітними намистинами-ікринками. Також, їх відмінно комбінують з іншими елементами, створюючи цікаві композиції.

Різноманіття декору дозволяє легко знайти «свій» варіант для манікюру, а фантазія швидко знайде йому застосування. Трохи терпіння – і авторський дизайн готовий. А з якісними матеріалами, процес принесе тільки задоволення і бажаний результат. Гарний дизайн нігтів – це прикраса для будь-якої дівчини!

Стрічки

Кольорові стрічки прикріплюються на висохлий лак. Дуже важливо, щоб при прикріпленні стрічок, їх краї не торкалися шкіри і не виходили за край нігтя.

Мереживо

Мереживо розрізняється за кольором і плетінням. Може використовуватися як цілком, так і фрагментарно. Мереживо прикріплюють на клей або лак.

Пір’я

Пір’я є незручною деталлю дизайну, тому використовуються вкрай рідко. Найчастіше, пір’я використовують для створення дизайну на свято або на вечір. У продажу є готові пір’я, будь-яких забарвлень і розмірів.

Пірсинг

Пірсинг являє собою невелику дірочку на тілі людини, в яку вставляють різні прикраси. Пірсинг можна робити і на нігтях, при цьому, ніготь необхідно зафіксувати і щільно притискати свердло. Природний ніготь свердлиться довше, ніж накладної. Як інструментом для різання дірочки, можна скористатися звичайною розпеченою голкою.

Завдання: законспектувати матеріал

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *