Перукарська справа

19. 10. 2020

Тема: Способи тресування волосся.

Технологія постижерних робіт передбачає виконання декількох видів тресів. Види тресів.· а — англійський; б — голландський; в — єгипетський; г — одинарний; д — подвійний; е — продільний; є — креп. Трес «в один оберт — три нитки». Трес «у два оберти — три нитки» Трес «в один оберт — три нитки», або «тонким тресом». У виробах з волосся він використовується для виготовлення покришки. Для отримання такого тресу завдовжки 1 см витрачається 10-15 пучків волосся. 

Трес «у два оберти — три нитки» становить основу більшості виробів з волосся. Він відрізняється від тресу «в один оберт — три нитки» меншою густотою і щільністю. Для виготовлення 1 см. такого тресу потрібно 5-7 пучків волосся.

На міцність тресу впливає міцність його ниток і якість плетіння.

Для плетіння тресу використовують як натуральні, так і синтетичні нитки. Останні не лише перевищують за міцністю звичайні нитки, а й стійкіші проти впливу хімічних речовин. При обробці пасма волосся окисником бавовняні нитки швидко руйнуються, а синтетичні витримують його дію без зміни властивостей. 

Послідовність виконання тресу «в один оберт — три нитки». Змоченими у воді вказівним і великим пальцями правої руки з карди беруть маленьке пасмо волосся (середня кількість волосин у пасмі для тресування — 15-20) і заносять його із зовнішнього боку натягнутих ниток тресбанка. Пасмо, змочене водою, розміщують між нижньою та середньою нитками тресу впритул до вузлів, з яких починається трес. Кінці пасма перекривають середню й верхню нитки тресбанка. Нижня нитка залишається відкритою з боку працюючого. Далі кінці пасма волосся затискують вказівним і великим пальцями лівої руки, щоб кінець пасма на 3-4 см виступав над верхньою ниткою. Таке положення кінців пасма волосся щодо ниток тресбанка вважають початковим (вихідним) при тресуванні.

Великий і вказівний пальці правої руки розташовують між середньою та нижньою нитками тресбанка. Кінцем пасма, яке виступає згори, обгинають верхню нитку, проводять між верхньою та середньою нитками на себе і вниз. У цьому положенні кінці волосся закривають середню й нижню нитки тресбанка, а верхня нитка залишається відкритою.

Великий і вказівний пальці правої руки знову розташовують між середньою та верхньою нитками тресбанка, захоплюють кінці волосся, які виступають з-під нижньої нитки, і, обгинаючи її, проводять пасмо між середньою і верхньою нитками на себе і вгору. В цьому положенні кінці волосся закривають верхню нитку, а середня й нижня нитки залишаються відкритими. Останній етап — закріплення. Для цього великий і вказівний пальці правої руки розташовують між нижньою та середньою нитками із зовнішнього боку тресбанка. Середню нитку відтягують убік від себе і захоплюють пальцями правої руки кінці пасма, які виступають над верхньою ниткою, просмикують їх між нитками так, щоб обігнути верхню нитку й провести між верхньою та середньою нитками (і далі між нижньою і середньою нитками). У цьому положенні середня нитка закрита кінцями волосся, інші нитки відкриті. Закріплюючи сплетене пасмо вказівним і великим пальцями лівої руки, захоплюють обидва кінці пасма й затягують утворене сплетіння. Одночасно зсовують пасмо до упору ліворуч. Кожне наступне пасмо плетуть аналогічно. 

При виготовленні тресу «у два оберти — три нитки» всі операції плетення тресу повторюють попередню послідовність, але волосся закріплюють і зсовують ліворуч до упору тільки після другого оберту. Після закінчення процесу тресування три нитки зв’язують петлеподібним вузлом так, як на початку роботи, але тільки потрібним вузлом нижньою ниткою. 

Освоюючи техніку тресування, зручно користуватися схемами виконання тресу, застосовуючи пряжу для ручного в’язання.

19.10.2020 

Тема:Масаж голови

Причини популярності масажу

Сприятливий ефект масажу на людський організм загальновідомий. Техніки масажу голови поділяються на безліч видів, кожна з яких покликана допомогти у вирішенні конкретних проблем. Наприклад, існують спеціальні техніки масажу голови, які позитивно впливають на ріст волосся, допомагають позбутися від мігрені, поліпшують концентрацію уваги та пам’ять. Таким чином, масаж голови – не тільки надзвичайно приємна, але й корисна процедура, показана абсолютно всім: від молодої мами до зайнятого керівника.

У зимовий час наше волосся дуже потерпає від холодного повітря. Воно стає більш сухим, ламким, втрачає блиск і силу, до того ж, повільніше росте.

Щоб повернути волоссю красу, пропонуємо вам завести корисну звичку робити масаж голови: він стимулює кровообіг і покращує живлення волосяної цибулини. А як додатковий бонус — такий масаж допоможе зняти головний біль, напругу і втому в очах.

Процедуру краще проводити приблизно за півгодини до миття голови, тому що такий масаж активізує виділення шкірного сала

Масаж голови – чудовий спосіб зняти напругу, поліпшити кровообіг, підвищити працездатність. Крім того, він сприяє стимуляції росту волосся, допомагає нормалізувати внутрішньочерепний та артеріальний тиск, позбутися наслідків стресу. Навіть в тому випадку, якщо у Вас безсоння або неспокійний сон, вам допоможе правильний масаж голови.

Специфікою є наявність в цій області великої кількості артерій, вен і лімфотіческіх проток, що в свою чергу дозволяє максимально ефективно впливати на шкірні покриви, розігріти їх, поліпшити харчування тканин, усунути застійні явища, підвищити тургор, зменшити м’язові перенапруження.

21.10.2020

Тема:Користь масажу голови

Волосся любить догляд, як і будь-яка частина нашого тіла. Регулярні масажі голови сприяють прискоренню їх зростання і покращують шкіру голови. Це відбувається завдяки тому, що під час масажу до голови відбувається приплив крові, і шкіра отримує більше кисню. Волосся стає доглянуті, до них повертається блиск і поліпшується зовнішній вигляд. 

Крім основних, масаж голови має такі ефекти: 

 • активізується робота нервової системи;
 •  за рахунок розслаблення відновлюється весь організм; 
 • зникають мігрені і головні болі; 
 • шкіра голови стає здоровіше; 
 • лімфотечію приходить в тонус; 
 • м’язи розслабляються; 
 • підвищується настрій;
 •  прилив енергії;
 • приходить в норму робота сальних залоз; 
 • релаксація; 
 • самопочуття нормалізується; 
 • знижується стрес;
 • поліпшується кровообіг; 
 • поліпшується пам’ять; 
 • поліпшується працездатність. 

Якщо ви сумніваєтеся в ефективності масажу голови, то просто почніть його робити. Побачити результат від нього ви зможете вже через місяць. Стан волосся покращиться, активізують своє зростання нові волосяні цибулини. Щоб користь була максимальною, сеанси масажу рекомендується проводити регулярно за графіком. 

Обов’язково зверніть увагу на протипоказання. Якщо вони є – від процедури краще відмовитися. Оптимальним варіантом буде консультація у фахівця, який підкаже, чи можна вам робити такий масаж. Головне – правильно дотримуйтесь усіх вищезазначених умов та рекомендацій обраної техніки масажу. Вікових обмежень для такої процедури немає ніяких. Поліпшити зовнішній вигляд і стати приємним доповненням до масажу голови омолоджуючий  ефект.

26.10. 2020

Тема: Технологія виконання масажу голови

Масаж виконується в двох цілях: Лікувальний  – масаж допомагає позбутися від болю в голові, безсоння або сонливості, емоційної неврівноваженості і тривожних станів. Також сприяє зміцненню пам’яті. Косметологічний – спрямований на поліпшення стану шкіри голови, допомагає позбавити від лупи, сухості або жирності волосся, їх випадання. Щоб отримати подібний ефект, можна звернутися до професіонала, який і проведе процедуру. Але можна виконати її і в домашніх умовах. Достатньо ознайомитися з деякими правилами і рекомендаціями, після чого вивчити потрібну техніку. Для того щоб зрозуміти, як правильно робити масаж волосистої частини голови, розглянемо основні правила, руху і найпопулярніші техніки. Основні принципи, які потрібно знати: 

 • Найкраще проводити процедуру до миття голови, так як в процесі масажу в більшій кількості виділяється шкірне сало. 
 • Ваші руки повинні бути сухими і теплими. 
 • Виконуйте всі прийоми плавно. 
 • Рухайтеся вздовж основних масажних ліній – по ним проходить рух лімфи і кровотоку (на цьому правилі будується техніка -лімфодренажного масажу особи-). Так ви точно не нашкодите, а ефект посилиться. 
 • Повторюйте кожен прийом по три-чотири рази. 

Шия під час масажу повинна бути повністю розслаблена. Позитивний ефект може посилити застосування спеціальних засобів – ефірних або косметичних масел (найбільшою популярністю користуються реп’яхову, оливкова, рицинова і кокосову). У лікувальних цілях сеанс масажу голови проводять два рази на тиждень по 15-20 хвилин. Основні рухи, які використовують при масажі:

Кругові – виконується кінчиками пальців. Натискання – натисніть долонею по черзі на різні області (протилежні сторони голови, потилицю і лоб). Погладжування – при цьому русі пальці щільно прилягають до шкіри голови. Посмикування – легенько тягніть пасма волосся, захопивши їх між пальцями. Завжди починайте сеанс з м’яких кругових рухів, повільно збільшуючи силу натискання. Закінчуйте, виконуючи погладжування, поступово послаблюючи тиск. Універсальна техніка, спрямована на комплексне вирішення проблем. Рухайтеся по надбрівних дуг, у напрямку від перенісся до скронь. Почніть з кругових рухів, поступово збільшуючи тиск. Візьміть пальцями вушні раковини так, щоб 4 пальця перебували на ній, а великий – на зовнішній стороні. Розімніть мочки і вушні раковини м’якими круговими рухами. Виконайте натискання по напрямку від надбрівних дуг до лінії росту волосся. Спочатку подушечками пальців, після чого перейдіть до круговим натисканням, що. Виконуйте кругові рухи і погладжування пальцями від верхівки до лінії росту волосся. Покладіть долоні паралельно на голову, виконуйте протилежні усунення (коли права рука рухається вниз, ліва – вгору, і навпаки). Виконайте цей прийом кілька разів в різні боки, але не тягніть шкіру занадто сильно. Додайте одну руку під шиєю, а інший рухайтеся м’якими круговими рухами від тім’ячка по периметру всієї голови. Положення рук, як і в п’ятому прийомі, тільки тепер розтягуйте шкіру не в протилежних напрямках, а в одному і тому ж (обома руками). Повторіть цей прийом в різні боки. Закінчите масаж погладжуваннями, поступово зменшуючи силу натискання.

26.10.2020

Тема:Масаж голови для росту волосся

Масаж для росту волосся відрізняється застосуванням активних масок, масел і сироваток як в процесі його виконання, так і подальшим їх витримкою якийсь час до змивання. Результати виконання масажу з метою поліпшення росту волосся будуть помітні після 3-4 сеансів по нормалізації секреції сальних залоз, пружності волосся біля коріння, поліпшенню їх обсягу та збереженню форми зачіски. Посилення ж їх зростання, на жаль, не настільки швидкий результат, тому рекомендуємо вам включити масаж в щотижневий комплекс догляду за собою. При неможливості проведення процедури, скористайтеся ручними масажерами (мурашка-антистрес, різні по геометрії натуральні гребінця і гребені) або використовуйте спеціальні механізовані засоби, такі як шолом для масажу голови, Дарсонваль і ряд інших масажерів, що поліпшують кровообіг і секрецію шкірних покривів голови.

Взимку волосся дуже страждає від холоду. Воно стає сухим, ламким, втрачає життєву силу. Така проблема змушує підстригати локони, що уповільнює ріст волосся. Цей масажний комплекс стимулює кровообіг, а це сприяє активному росту волосся та покращує живлення волосяної цибулини. Також після нього зникають головні болі, втома очей, знижується загальний рівень напруженості і тривоги.

ВАЖЛИВО: процедуру масажу краще проводити за півгодини до миття голови, оскільки сальні залози починають активно працювати, а це призводить до швидкого забруднення голови.

Вправа 1. Розтираємо шкіру голови

Подушечками пальців обох рук рухаємося по центральному і поперечному проділах з інтервалом 1-2 см. Потім робимо рухи, якими розтираємо шкіру голови у всіх напрямках. Після цього рухаємося по центральному проділу, починаючи від лоба і закінчуючи потилицею, а по поперечних проділах рухаємося знизу догори. Робимо легкі кругові рухи пальцями. Час виконання: 1 хвилина.

Вправа 2. Рухаємося від шиї до верхівки

Потрібно нахилити голову вниз. У такому положенні легкими круговими рухами масажуємо шию в зоні росту волосся, після чого починаємо рухатись по всій голові. Цей метод підсилює лімфоток, що також активізує кровообіг. Робити не довше хвилини.

Вправа 3. Легко потягуємо волосся

Беремо в обидві руки невеликі пасма волосся біля кореня і злегка тягнемо їх по всій голові, кожне по 5 разів. Ця вправа підсилює кровообіг у фолікулах та активізує ріст волосся.

Вправа 4. Робимо глибоке розтирання

Долонькою від крайової лінії росту волосся до маківки, а потім у зворотний бік розтираємо шкіру голови. Виконуємо з легким натиском, повільно, не роблячи при цьому різких рухів.

Вправа 5. Погладжуємо волосся

Знаходимо найвищу точку голови. Від неї до плечей злегка гладимо волосся згори донизу. Виконуємо 5-10 разів. Рух нагадує витягування волосся по всій довжині.

массаж

СЕКРЕТ: для досягнення максимального ефекту потрібно робити 1 р. на тиждень гірчично-яєчну маску:

 • 2 ч. л. порошку гірчиці
 • 1 жовток
 • 1 ст. л. цукру
 • 3 ч. л. косметичної олії
 • тепла вода

Тримати маску потрібно 20 хв.

Також дуже важливо стежити за своїм харчуванням. Їжте продукти, багаті на білок: це риба, яйця, морепродукти. Не забувайте про кератин (нерафіновані олії, насіння, хліб з висівками) і кальцій (молочні продукти). Ще одна особлива речовина, необхідна для росту волосся, – це біотин. Його ви знайдете в горіхах та вівсянці.

28.10.2020

Тема: Масаж голови від втоми

Масаж можна робити з використанням трав’яних настоїв і масел. Обстановка повинна бути приємною, спокійною, комфортною. Починати розслабляючий масаж варто з погладжування, поступово переходячи до легкого натиснення на різні області голови. Розслабляючий схожий на лікувальний, всі рухи повторюються. Мета цієї процедури: дати людині розслабитися і позбавити його від втоми у всьому тілі і м’язах. Робити процедуру краще до миття волосся.

Для початку можна запалити арома — лампу з яким-небудь маслом для ароматерапії, щоб створити заспокійливу атмосферу. Починаючи масаж голови, потрібно робити подушечками пальців кругові рухи, як при митті волосся шампунем. Пройтися по всій голові кілька разів таким же чином. Потім, захопивши великі пасма волосся руками, суглобами пальців торкаючись шкіри голови, м’яко потягнути за волосся і відпустити. Виконати це по всій голові. Тепер подушечками великих пальців м’яко натискати на чоло, підтримуючи голову іншими пальцями. Великими пальцями здійснювати рухи від центру лоба до його країв. Знайти ямочки за вухом і натискати протягом п’яти секунд. Виконати це три рази. Обережно підняти голову і акуратно нахилити голову і шию в бік одного плеча і утримувати протягом однієї секунди. Підняти голову і нахилити до іншого плеча. Покласти обидві руки у формі чаші під шию і підняти голову, розтягуючи шию протягом декількох секунд. Закінчуючи масаж голови, легко натиснути на основу черепа за допомогою пальців.

Для такого масажу голови знадобиться всього десять хвилин часу і зручне місце, де можна розслабитися.

20.01.21

Тема. Фарбування волосся за допомогою трафаретів

Трафаретне фарбування (друга назва «футаж») – техніка, в якій використовуються спеціалізовані шаблони для створення яскравих малюнків, візерунків і маленьких творів мистецтв на волоссі.

 Головна особливість футажа волосся в тому, трафаретне фарбування підходить для будь-якого кольору волосся. Ця процедура є відносно простою. Так як легко виділити тільки пасмо або кілька, або верхній шар креативним способом, не торкнувшись коріння.

 Для трафаретного фарбування пасом підійдуть барвники:

 З короткочасним ефектом. Це спреї в балончиках, які не вбираються у кутикули волосся, а змиваються після миття голови. Нові кольори, сміливі тони трафаретного фарбування подарують незабутній результат.

 З більш тривалим ефектом. Напівперманентні тоніки, фізичні барвники, які вбираються на недовгий час у кутикули волосся. Після 4-6 миття голови натуральний відтінок повернеться.

З тривалим ефектом. Перманентні фарби проникають глибоко в кутикули волосся, не змиваються шампунем.

 Група, яку можна виключити зі списку претендентів на футаж – це дівчата з хвилястими, кучерявими волоссям. На відміну від гладких, прямих, слухняних волосся, пасма у цих власниць розпадаються, тому і візерунок не буде проглядатися. Якщо зважилися на трафаретне фарбування, пам’ятайте, малюнок буде виглядати ідеально в тій зачісці, поверх якої наносилася фарба (зібраний хвіст, укладання з рівним проділом).

 перед проведенням трафаретного колорирования волосся необхідно придбати або самостійно виготовити трафарет. Для цього на фольгу або папір наноситься бажаний малюнок і вирізається по внутрішньому контуру.

 Голову попередньо миють і висушують, дуже важливо, щоб пасма були абсолютно сухими. Трафарет закріплюється на пасма там, де буде розташовуватися малюнок.

 Якщо футуаж на волоссі проводиться на темних пасмах, то ділянку з майбутнім малюнком необхідно попередньо освітлити. Для цього на прядки, де буде розташовуватися малюнок, закріплюється трафарет, на всю вирізану поверхню якого наноситься освітлюючий склад. Час витримки складу – не менше 50 хвилин.         Після цього необхідно ретельно висушити волосся і замінити використаний трафарет новим з аналогічним малюнком. Межі малюнка повинні точно збігатися один з одним.

 Наступним етапом футуажу буде нанесення на локони фарбувального складу. Якщо малюнок одноколірний, то робиться це пензликом або спреєм на всю поверхню малюнка. При нанесенні фарби у вигляді спрея важливо робити це в добре вентильованому приміщенні, очі клієнта при цьому повинні бути закриті.

 Малюнок, що передбачає нанесення декількох відтінків фарби, заповнюється першим кольором частково, після чого наносяться інші тони фарби. Важливо, щоб між різними відтінками фарби залишалася відстань в декілька міліметрів.

 Фарбувальний склад необхідно витримати 30-40 хвилин, потім трафарет знімається, а локони ретельно промиваються шампунем, а потім – зміцнюючим бальзамом. Це дозволить зберегти максимально яскравий ефект трафаретного фарбування навіть при використанні тимчасових барвників.

https://drive.google.com/folderview?id=1Lm-Nz5GnQmZb56IU3cHBwQvjh8Q_gg2I

опрацювати конспект, переписати дану тему в конспект, вивчити основні поняття.

Тема: Фарбування волосся методом балаяж

Фарбування балаяж – популярна техніка, яка представляє собою різновид мелірування. Характеризується затемненням коренів, плавним переходом відтінків і поступової розтяжкою кольору. Виглядає таке фарбування стильно і робить волосся природними і динамічними. Рекомендовано фарбування волосся балаяж для тонких і тьмяних пасом, які потребують додаткового обсязі.

 При проведенні процедури фарбування повинна бути дотримана наступна послідовність дій:

Фіксація волосся в пучку, відділення «нижнього ярусу» з боку потилиці і скронь.

Поділ на окремі пасма, ширина яких повинна складати від 2 до 4 см.

Світлий барвник наноситься як окантовки і розтушовується невеликими вертикальними мазками. Кінчики волосся промазиваются максимально густо.

Посередині пасма фарбуються проміжним відтінком.

Пасма, на які нанесена фарба, накривається плівкою для відділення від наступного ряду.

За допомогою такої методики обробляються всі волосся. Як правило, використовується 2-3 відтінки, що дозволяє домогтися більш природного відтінку. Для досягнення плавного переходу слід перший барвник брати на 2 тони світліше, а другий – на 4 тони. По краях слід використовувати максимально світлий відтінок, а в центрі – темніший. Якщо природний колір також потрібно оновити, слід вибирати максимально схожий натуральний відтінок. Інакше при відростанні волосся буде чітко окреслений контраст. Його потрібно буде коригувати 1 або 2 рази на місяць, що залежить від швидкості росту волосся.

Завдання: опрацювати конспект, вивчити основні поняття

 

24. 03. 2021

Тема: Плетіння волосся на тресбанку в один оберт.

Приготовлене волосся закладається в карду, з якої витягається тонкими пучками; чим тоншим повинний бути трес, тим менше береться волосків.

Витягнуте волосся своїми голівками закладається між нижньою і середньою нитками так, щоб короткий кінець голівки волосся закривав середню і верхню нитки, виступаючи над ними сантиметра на три. Волосся і нитки під час роботи зажимаються великим і вказівним пальцями лівої руки.

Трес в один оберт.

Перший рух: великий і вказівний пальці правої руки просовують між верхньою і середньою нитками, захоплюючи голівки закладеного волосся, протягають їх між нитками вперед, вниз і назад під нижню нитку. При цьому верхня нитка виявляється відкритою, а середня і нижня закриті волоссям.

Другий рух: пальці знову просовуються між верхньою і середньою нитками і просунути голівки волосся вперед і догори.

Третій рух: вказівний і великий пальці правої руки просовуються знизу між нитками так, що нижня і верхня нитки виявляються відтягнутими вперед, а середня нитка назад. Голівки волосся просовуються між нитками вниз, при цьому від волосся відкрита і верхня і нижня нитки, а середня закрита. Після цього, захопивши пальцями лівої руки звисаючі вниз обидва кінці волосся і підтягуючи їх донизу, рухом великого пальця правої руки все плетіння туго збивають ліворуч.

Той же процес у три рахунки руху повторюється спочатку з кожною новою закладеною прядкою волосся.

 

На міцність тресу впливають два фактори: міцність ниток, що йдуть на його виготовлення, і якість плетіння.

Останнім часом для плетіння тресу стали використовувати синтетичні нитки, що не тільки перевершують по міцності звичайні нитки, але і дуже стійкі до впливу хімічних речовин. Так, при обробці пасма волосся пероксидом водню бавовняні нитки швидко руйнуються, а синтетичні — легко витримують цю обробку.

Завдання: опрацювати конспект

 

24. 03. 2021

Тема: Плетіння волосся на тресбанку в три оберти.

Трес у три обороти плететься повторенням перших двох рухів тричі, після чого волосся закріплюється. Усього рахунків руху – сім. Варто вказати ще на один варіант виготовлення треса, при якому голівки волосся відокремлюються, а не висять в одній площині з кінцями волосся.

Щоб отримати такий трес, голівки волосся закладаються в тресбанк не між нижньою і середньою нитками, а між середньою і верхньою нитками; подальше плетіння залишається без змін.

Так виготовляється часто трес у 1-2 обороту для кіс.

Трес в один оберт уживається для другої частини кіс і локонів (5 см. від початку), трес у два обороти – для основної частини кіс, трес у три обороти для перук. Готового тресу на перуку йде близько 4 метрів (нашивається на монтюр рядами, що випливають один над іншим на відомій відстані, у залежності від необхідної густоти волосся).

Основою більшості виробів з волосся, виконаних ручним способом, є трес, що представляє собою ряд сплетеного за визначеною системою волосся.

Він відрізняється від тресу в один оберт — три нитки меншою густотою і щільністю. Для виготовлення 1см такого тресу потрібно 5—7 пучків волосся.

На міцність тресу впливають два фактори: міцність ниток, що йдуть на його виготовлення, і якість плетіння.

Завдання: опрацювати конспект

 

24. 03. 2021

Тема: Технологія тамбуровання волосся.

Тамбурування – безпосереднє закріплення волосся тамбурною петлею способом «вив’язування гачком» на основі виробу.

Для тамбуровки волосся користуються спеціальними гачками від №1 до №5 у залежності від виду виробу, ділянки обробки чи спеціальних вимог. Причому гачок №1 – самий дрібний, а гачок №5 – великий.

Перед тамбурованням стіл зміцнюють струбцинами на карду чи кардоленту, закладають заздалегідь підготовлене для тамбуровки волосся голівками до себе і накривають його зверху щіткою чи другою кардою. Потім установлюють на столі спеціальну підставку (шарнірний пристрій) і надягають на неї голову форму. На голівці закріплюють монтюр виробу і нахиляють її в зручне для тамбуровки положення. З огляду на, що тамбуровка волосся – дуже тонка операція, що вимагає гарної освітленості робочої зони.

Після проведення підготовчих операцій треба взяти в праву руку гачок відповідного номера. Гачок варто тримати середнім, вказівним і великим пальцями так, щоб кінець ручки лежав на ребрі долоні між вказівним і великим пальцями правої руки. При цьому пальці повинні утримувати ручку гачка приблизно в 1 см. від її підстави. Постижерний гачок тримають так само, як олівець. У вихідному для роботи положенні борідка гачка повинна бути повернена нагору.

Отже, витягши вказівним і великим пальцями правої руки з карди невелику прядку волосся, перегинають її за допомогою пальців лівої руки в 5-7 см. від підстави навпіл, щоб утворилася петелька, і затискають основу петельки вказівним і великим пальцями лівої руки. Потім підводять ліву руку з волосся до робочої зони, а правою рукою просмикують борідку гачка (борідкою нагору) в одну з осередків тюлю, зачіпають з петельки кілька волосків (у залежності від розміру борідки) і, щільно утримуючи основу петельки пальцями лівої руки, борідкою гачка поступово просовують зачеплені волоски в осередок тюлю. При цьому потрібно стежити за тим, щоб зберегти постійний натяг волосся, інакше вони можуть вискочити з борідки й операцію захоплення прийдеться повторювати. Протягши крізь осередок тюлю захоплену петельку волосся, гачок просмикують далі крізь петельку.

При русі гачка усередину його одночасно розгортають рухом вказівного і великого пальців борідкою на себе й у цьому положенні захоплюють гачком основу протягнутої прядки. Потім повертають гачок борідкою від себе і вниз, протягують основу прядки крізь її петельку і різкий рух затягують утворений вузол. У момент затягування вузла кінці волосся, що знаходяться в лівій руці, витягають борідкою гачка і розправляють у необхідному напрямку. При виконанні цих рухів гачком пальці лівої руки повинні міцно утримувати прядину волосся, щоб натяг пасма був постійним, а при протягуванні волосся гачком почувався необхідний опір. Такими прийомами здійснюється тамбуровання волосся одинарним вузлом.

При тамбуровці волосся подвійним вузлом усі рухи аналогічні перерахованим вище до моменту затягування вузла. Отже, протягнувши основу прядини крізь її петельку, потрібно не затягувати утворений при цьому вузол, а повторити рух захоплення основи пасма вдруге. Для цього, не знімаючи утвореної петлі зі стрижня гачка просмикують його всередину, зверху утвореної першої петлі, захоплюють основу пасма вдруге. При цьому всі рухи і розвороти гачка борідкою на себе, від себе і вниз аналогічні першому захопленню. Утворений подвійний вузол затягують також різким рухом гачка, при якому з пальців лівої руки висмикують кінці захопленого волосся.

При тамбуровці волосся необхідно стежити, щоб борідкою гачка захоплювався один шар тюлю, а другий (виворітний) залишався вільним. Такими прийомами здійснюється тамбуровання усього волосся.

Завдання: опрацювати та записати конспект, вивчити технологію.

31.03.2021

Тема: Технологія виконання зачіски з валиком.

Завдання: переглянути відео та записати в конспект послідовність дій.

31.03.2021

Тема: Технологія виконання зачіски з пастижерними виробами.

Завдання: Розробити зачіску з пастижем, та записати в конспект послідовність роботи.

31.03.2021

Тема: Фарбування волосся технікою “air-touch”.

Техніка AirTouch унікальна тим, що забезпечує безшовну суміш кольорів на вашому волоссі. При цьому всі пасма обробляються нелінійно, а з діагональною розтяжкою кольору. Тобто на додаток до безшовних переливів по вертикалі ви отримуєте плавний перехід кольору і по горизонталі.

Мелірування Ейр тач (Аїр тач) — що це таке?

Фарбування за даною технологією є підбір пасом для фарбування за певною схемою, при якій волосся обдуваются феном, і в руці майстра залишаються тільки товсті і довгі волоски.

У чому відмінності від інших видів мелірування:

відсутність різких колірних переходів і переливів на пасмах, на відміну від техніки омбре або стандартного мелірування;

для досягнення результату не важлива довжина, форма і структура волосся, а також ступінь розподілу пасом в стрижці;

волосся не піддається впливу аміаку і оксидів;

ефект від фарбування сходить повільніше, ніж, наприклад, після безамміачний мелірування та інших видів тонування;

відрізняється від техніки балаяж і шатуш за методом нанесення пігментного складу на волосся: при airtouch зайві волосинки відокремлюються феном.

Плюси і мінуси технології

Інноваційний метод фарбування за технологією airtouch з’явився зовсім недавно, але вже встиг завоювати серця сучасних модниць через свої позитивних якостей.

переваги:

немає вікових обмежень — цей тип мелірування підходить як юним дівчатам, так і жінкам після 40 років;

відбувається зорове збільшення обсягу волосся, зачіска здається більш пишною за рахунок невеликих відблисків;

безпеку для волосся і щадне відношення до їх структурі, оскільки забарвлюються лише окремо вибрані пасма;

можливість змінити зачіску в будь-який момент без кардинальної зміни способу;

приголомшливий ефект сяйва волосся через красивого поєднання світлих і темних тонів;

результат зберігається надовго, оскільки відростають коріння тривалий час залишаються непомітними;

можна досягти ефекту омолодження, так як колірні контрасти в зачісці здатні освіжити обличчя і образ в цілому.

Недоліком airtouch можна вважати той факт, що техніка може не підійти власницям дуже коротких стрижок.

Для якої довжини і стрижок підходить?

Дана техніка тонування пасом є універсальною, оскільки її можна застосовувати практично на будь-якій довжині волосся.

Більш виграшно Airtouch виглядає на довгому волоссі з прямою стрижкою, так як в цьому випадку краще розкривається вся палітра переливів і півтонів.

Особливості виконання на світлі, темні і русяве локони

Сьогодні дуже цінуються плавні переходи на волоссі, тому багато хто вдається до новітніх методів тонування.

Однак для початку важливо визначити, які відтінки підходять в кожному окремому випадку:

для світловолосих дівчат підійдуть медові і мідні пасма;

для власниць темного волосся і шатенок краще використовувати кольору «кави з молоком», «карамель» і світлі горіхові відтінки;

русявим дівчатам підходять підійде фарба на 2-3 тони світліше їх природного відтінку.

Любительки неординарних рішень можуть вибрати для себе відразу кілька різних і контрастних тонів. Така зачіска буде підкреслювати креативність і додасть яскравих ноток в образ.

Покроковий алгоритм фарбування

Секрети техніки airtouch знають багато стилісти і майстри в сучасних салонах краси. Це природне освітлення, ефект сяйва і живого блиску на волоссі. Щоб зрозуміти, як створюються ніжні переливи на пасмах, необхідно ознайомитися з докладною інструкцією фарбування за даною технологією.

Що потрібно:

освітлюючий склад;

фен;

фольга;

кисть для нанесення пігменту.

Щоб підібрати потрібний пігмент і освітлюючий склад, майстер враховує бажаний для клієнта стиль, цветотип волосся і їх стан на даний момент часу. Час впливу фарбувального складу також підбирається індивідуально.

Технологія:

Волосся розчісується по всій довжині, потім розділяються на окремі пасма (завтовшки до 1 см).

Кожне пасмо, починаючи з скроневої частини голови, обдувається феном. При цьому в руці повинні залишитися найдовші волоски — саме вони підлягають подальшому тонування. Потік повітря при цьому повинен бути спрямований крізь пасмо, затиснуту між пальцями.

Під отримане пасмо підкладається лист фольги, волосся ретельно фарбуються підготовленим пігментом і загортають в фольгу. Нанесення фарби проводиться пензликом з невеликим відступом від коренів (3-5 см), при цьому межа повинна бути розмитою.

Майстер спостерігає візуально за процесом витримки складу на протязі всього фарбування.

Після закінчення процедури фарба змивається.

Завдання: законспектувати матеріал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *