23.11.2021 Манікюрна справа. Цуман І.В.

Тема уроку: Технологія зняття лаку та нанесення лаку.

Підготовка нігтьової пластини до покриття гель-лаком

  1. крок. Формування вільного краю нігтя. Вільний край нігтьової пластини повинен бути ідеально рівним і абсолютно очищеним від пилу.
    У разі розшарування нігтьової пластини, обережно підрівнюємо її пилкою, для натуральних нігтів (240/240, 180/180). У разі необхідності, за бажанням клієнта, можна зробити манікюр. Але, якщо ви застосовували олії або креми при проведенні процедури манікюру, необхідно ретельно очистити нігті після процедури спеціальними рідинами та просушити не менше 10 хвилин. Щоб уникнути відшаруавання, покриття гель-лаком потрібно відсунути епоніхій і прибрати з нігтьової пластини кутикулу.

  2. крок. Зняття верхнього кератинового шару нігтьової пластини.
    Використовуємо Баффік з високою абразивністю. Знімаємо з нігтьової пластини тільки глянець. Якщо цього не зробити, гель-лак буде відколюватися. До оброблених нігтів, не торкайтеся. Для остаточного видалення залишків вологи і обпилювання застосовуємо спеціальний засіб з знежиреної pH-формулою Bond (дегідратор). Це дозволяє забезпечити міцне зчеплення гель-лаку з нігтьової пластиною.

  3. крок. Нанесення базового гелю.
    У тому випадку, якщо нігтьова пластина, після зняття нарощених нігтів, дуже м’яка і слабка, гель-лак може почати сколюватися вже в перші дні після процедури нанесення. Щоб цього не відбувалося, на ослаблену пластину можна нанести праймер. Це потрібно для щільного зчеплення базового гелю з натуральним нігтем. Сучасні безкислотні праймери не містять кислоти метакрилової – нанесення безпечно для натурального нігтя. Щоб не отримати відшарування, необхідно обробити праймером і торець нігтя.

Технологія роботи з гель-лаком

Неякісна підготовка нігтів або неправильне нанесення гель-лаку можуть вплинути на період його носіння. Тому важливо знати основні принципи роботи з гель-лаками:

Щоб не сталося розшарування покриття, нігті маютьбути ретельно підготовлені. Необхідно зняти жирний (ліпідний) шар з їхньої поверхні бафом або м’якою пилкою, потім ретельно очистити за допомогою знежирювального засобу, підготовчої рідини або дегідратора для нігтів.

Для стійкості покриття, уникнення відшарувань та оптимального зчеплення з базовим гелем також необхідно нанести праймер. Сучасні праймери не містять лугу, що забезпечує найменшу дегідратацію натурального нігтя. Якщо цей етап пропустити, гель-лак буде сколюватися. Не торкайтеся пальцями оброблених нігтів.

Нанесення базового гелю –обов’язковий етап. Базовий гель не тільки забезпечує надміцне зчеплення покриття кольорового гель-лаку з нігтем, але й захищає нігтьову пластину від проникнення в неї фарбувальних пігментів.

При роботі з гель-лаками дуже важливо всі продукти наносити тонко (від нігтьового ложа вгору до торця) протяжними рухами – для ідеально рівної поверхні. Особливо тонко повинен бути нанесений базовий гель. Набираємо його на пензель дуже економно і наносимо, ніби втираючи в нігтьову пластину. Необхідно фарбувати всю поверхню нігтя і торець для того, щоб уникнути підняття покриття надалі. При недбалому фарбуванні торця нігтя вийдуть щербини, які стануть причиною сколювання покриття. Полімеризується базовий гель 10 с в LED- лампі або 2 хв в УФ-лампі.

Нанесення кольорових гель-лаків має свої особливості. Якщо використовуємо яскраві кольори – наносимо не менше двох шарів. При роботі з темним кольором перший шар зазвичай нерівномірно фарбується. Боятися цього не слід, як і не слід використовувати велику кількість гель-лаку. Наступний шар все вирівняє і перекриє. Працюючи з темними тонами, краще зробити три, але тонких рівних шари, ніж два щільних, які підуть хвилями. Не забувайте фарбувати торець нігтя. Полімеризується кольоровий гель-лак в УФ-лампі 2 хв, в LED-лампі–30 с. При створенні френча час полімеризації скорочується: 20 с в LED-лампі або 1,5 хв в УФ-лампі, щоб уникнути пожовтіння покриття. Прорисовуючи лінію посмішки при френчі, можна нанести другий шар білого гель-лаку, якщо перший вийшов недостатньо білим (перший шар посмішки попередньо заполімеризувати).

Верхній закріплюючий гель-топ наносимо трохи товще, ніж шар кольорового покриття, також профарбовуємо торець нігтя. Потрібно пам’ятати, що він повинен бути добре заполімеризований–30 с в LED-лампі, в УФ-лампі – 2 хв. Недостатнє висихання закріплюючого засобупризведе до того, що при знятті липкого шару втратиться блиск. Видаліть дисперсійний (липкий) шар спеціальним препаратом, що не містить ацетону. Це додасть покриттю гарного стійкого глянсового блиску.

Як зняти (видалити) гель-лак

Чим довше носиться гель-лак, тим більше часу буде потрібно для його видалення.

1. Шліфувальником – бафіком зніміть глянець з верхнього покриття.

2. Нанесіть невелику кількість рідини Gel Romover на ватний диск і прикладіть його до нігтя. Обгорніть палець фольгою.

3. Зачекайте 10 хвилин.

4. Видаліть фольгу і ватний диск. Акуратно очистіть поверхню нігтя від гель-лаку за допомогою апельсинової палички або лопатки для манікюру. Якщо ж гелевий лак продовжує міцно триматися на нігтях, вам необхідно повторити крок 2 і зачекати 5 хвилин.

Секрети зберігання

Неправильне зберігання і використання гель-лаку можуть спричинити загустіння препаратів. Не залишайте гелеві засоби поруч із працюючою LED- або УФ-лампою. Щільно закривайте флакони відразу ж після використання. Після закінчення процедури ретельно протріть шийки флаконів безворсовою серветкою і щільно закрутіть кришечки. Не залишайте флакони під прямими сонячними променями.

Завдання:

  1. Прочитати конспект. Опрацювати та записати в зошит.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *