23.11.2021 Манікюрна справа. Цуман І.В.

Тема уроку: Акрилова технологія нарощування нігтів.

Ідея нарощування нігтів народилася в 1957 році. Саме у той час навчилися використати акрил – пудра(порошок), яка, при змішуванні із спеціальною рідиною, перетворюється на дуже густу масу. Ця маса, завдяки взаємодії з повітрям, неймовірно швидко застигає. До речі, “батьківщина” акрилу – стоматологія. Спочатку, цей матеріал для нарощування нігтів купувався саме у дантистів.

Акрилові нігті ви можете наростити на типсах(нігтях з пластмаси, які приклеюють до справжніх. На них, потім, накладають матеріал), і на формах(це гнучкі пластинки, на яких відбувається формування “несправжнього” нігтя).

Технологія нарощування акрилових нігтів на типси. Спочатку треба протерти(продезинфікувати) руки клієнта і майстра. Потім – відсунути кутикулу. Далі необхідно обробити “справжні” нігті антисептиком. Після цього, на кінчики, наноситься праймер – спеціальний густий гель. Поки він висихатиме, треба вибрати типс, відповідний за розміром. До речі, найчастіше використовують три типси(для одного клієнта) : для великих пальців, для мізинців і одна форма для інших нігтів. Чому використовують три, а не десять типс – форм?

Тому що перераховані форми прекрасно підійдуть на будь-які нігті.

Кладемо акрил на нігті(всередину форми). Кількість акрилу(один або дві кульки), що накладається, залежить від того, яку довжину, для майбутніх нігтів, “замовляє” клієнт. Прикладіть, до нігтя, форму з акрилом. Як правильно це зробити? Обережно видавлюємо увесь зайвий матеріал на вільний край, починаючи від області кутикули. Прикладаємо форму так, щоб не допустити попадання повітря між матеріалом і формою. Рівномірно розподіляємо акрил(з внутрішньої поверхні форми). Чекаємо, поки акрил затвердіє, і знімаємо типс – форму.

Вибираємо і надаємо бажаної форми вільному краю. Нігті готові! До речі, можна, за бажання, покрити їх лаком. Тут вже – свобода польоту фантазії.

У цього способу нарощування є декілька “плюсів”:

– Заощадження часу. На цю процедуру йде у декілька разів менше часу, ніж при звичайному нарощуванні.

– Володіючи, досконало, цією технікою, можна нарощувати нігті самому собі вдома в домашніх умовах ( що, в принципі, часто і роблять майстра “манікюрної справи”).

– Цей спосіб нарощування найбільше підходить тим, у кого дуже чутлива кутикула.

Техніка нарощування акрилових нігтів (технологія) на формах. Поетапне, покрокове нарощування нігтів акрилом.

9 етапів:

– Перший етап. Обов’язково вимийте руки клієнта, і очистите їх за допомогою якого-небудь спрея – дезинфектора. Акуратно зніміть верхнє нігтьове покриття(для цього вам знадобиться велика пилка). Працюйте так, щоб рух пилки в точності співпадав з лініями зростання нігтя. Коли поверхня нігтя буде рівною – видалите з неї пил.

– Другий етап. Полягає в зачищенні кутикули : візьміть пилку з меншим зерном, відсуньте їй кутикулу.

– Третій етап. Покладіть трохи праймера на пензлик і нанесіть його так, щоб ніготь виблискував. Намагайтеся уникати навіть щонайменшого попадання праймера на шкіру.

– Четвертий етап. Надіньте форму на палець і зігніть її. Простежте, щоб форма розташувалася саме під куточками нігтя, інакше ніготь швидко зламається або репне. Закріпіть форму (по центру пальця), гарненько притискуючи її. З’єднайте кінчики форми. Пам’ятайте, що кінчики форми, ні в якому разі, не слід закривати, оскільки форма нігтя буде неправильною.

– П’ятий етап. Повторне нанесення праймера : нанесіть акрилову кульку(білий) на форму і розподіліть її по її поверхні. Сформуйте лінію посмішки, змочивши кисть в ликвиде.

– Шостий етап. На “справжній” ніготь нанесіть рожеву кульку (крапельку) акрилу. Наносьте так, щоб, обидва шари, рожевий і білий, злегка перетиналися. Другу кульку нанесіть на область кутикули. Зробіть так, щоб поверхня нігтя і його бічні сторони були рівними (нігтьова поверхня має бути влажноватой). Слід пам’ятати одну корисну “річ”: чим акуратніше ви нанесете акрил на нігті, тим легше пройде завершальний етап його обпилювання.

– Сьомий етап. Коли висохне акрил – зніміть форму і починайте вирівнювати нігтьову поверхню. Спочатку обточите його бічні сторони(використовую крупнозернисту пилку). Потім, нахиляючи пилку трохи під кутом, вирівнюйте кінчик нігтя. Потім приступите до шліфовки нігтьової поверхні : проводите, зверху вниз, пилкою(з дрібним зерном), від кутикули до бічних сторін.

– Восьмий етап. Нанесення олії для кутикули. Розподіліть олію по нігтьовій поверхні, відшліфуйте її. Шліфовка потрібна для того, щоб позбавитися від помітних подряпин, які залишають пилки. Якщо ви, повертаючи ніготь на світлу, побачите на нім відображення світла, значить – шліфовка пройшла блискуче.

– Дев’ятий етап. Нанесення прозорого лаку.

Завдання:

  1. Прочитати конспект. Опрацювати та записати в зошит.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *