24.11.2021 Основи макіяжу. Цуман І.В.

Тема: Косметика широкого кола попиту.

Можливо, знайдуться і такі люди, які відкидають косметику, стверджуючи, що навіть найкраща косметика не перетворить поганулю в красуню і що по-справжньому красива жінка не потребує в косметиці. Проте таке ставлення до косметики є в принципі неправильним. Його можна було б порівняти з твердженням, що розумній людині школа не потрібна, а дурному ніяка школа не допоможе. Точно також немає настільки непривабливих людей, що б їх зовнішній вигляд не можна було б поліпшити шляхом відходу, облагороджування.
Жіночу красу не можна розглядати тільки з точки зору холодної, ділової естетики; жіноча краса завжди пов’язана з почуттями, вона повинна впливати на емоції тих, для кого жінка хоче бути красивою. У способах косметичного відходу виявляється особистість людини. Недостатньо тільки бажати бути в косметичному відношенні завжди в порядку, треба ще вміти це правильно робити. Природне бажання жінки бути красивою йде глибоким корінням в біологічне і суспільний поділ праці. Людська краса не дана раз і назавжди – вона постійно змінюється. І відповідно до розвитку смаку як одного з компонентів культури люди прагнуть виглядати красивіше.
  Загальна класифікація і характеристика асортименту косметичних товарів
До косметичним товарів відносяться засоби (речовини або препарати), призначені для нанесення на тіло людини з метою очищення, захисту та надання привабливого зовнішнього вигляду. Косметичні засоби можуть володіти профілактичну дію, але ніколи – лікувальним. Останні повинні призначати лікарі, а не вибирати самі споживачі.
Єдина загальновизнана класифікація косметичних товарів в даний час відсутня. Не розроблено стандарт щодо класифікації та термінології косметичної продукції. Чітку класифікацію косметичних засобів провести дуже складно. Він грунтується зазвичай на властивостях, заявлених виробником і нерідко перебільшених в рекламних цілях.
До загальних ознак класифікації слід віднести призначення, функціональне дію косметики: гігієнічний, косметичний, декоративне, захисне, лікувально-профілактичне та спеціальне (табл. 1). Тут слід орієнтуватися на їх головну функцію.
  Загальна класифікація косметичних засобів
Табл. 1

Класифікаційна ознака Класифікаційна угруповання Види косметичних засобів
Функціональна дія Гігієнічні (очищаючі)
Косметичні (зволожуючі, що живлять, тонізуючі та ін)
Декоративні
Захисні
Лікувально-профілактичні
Спеціальні
Мило, шампуні
Креми, лосьйони, бальзами, перспірантом
Пудра, помада
Креми для рук і тіла
Зубні пасти
Депілятори
Консистенція Рідкі
Емульсійні
Желеподібні
Мазеподібний
Воскоподібні
Порошкоподібні
Лосьйони, шампуні, лаки
Креми, шампуні
Креми, бальзами
Креми, блиск
Губні помади
Пудри, тіні
Тип шкіри, волосся Для сухої шкіри (волосся)
Для нормальної шкіри (волосся)
Для жирної шкіри (волосся)
Креми, шампуні
Лосьйони
Молочко і ін

Характеристика асортименту декоративної косметики
Асортимент декоративної косметики поділяють залежно від цільового використання (призначення) на чотири групи:
1) кошти для обличчя
2) кошти для губ
3) кошти для очей
4) кошти для нігтів.
Див. табл. 2
Загальною ознакою класифікації асортименту декоративної косметики є колір (тон), гама якого залежить від виду косметики і напрямків моди. Так, в одній гамі випускають косметику для губ і нігтів, яка не відрізняється за гамою від косметики для обличчя та очей. Крім того, декоративна косметика різниться за наявності блиску або його відсутності (матова поверхня), а також наявності перламутрового блиску. Всі інші ознаки класифікації асортименту декоративної косметики розглядаються за вищевказаними групами (див. рис. 1).

Декоративна косметика для обличчя
Фон, на якому підкреслюються очі і губи, є основою всього макіяжу. Залежно від стану і типу шкіри можуть виникнути проблеми при використанні для макіяжу пудри або тонального крему. Тому макіяж починають з підбору косметичного засобу, який носить назву «основа під макіяж» і застосовується для того, щоб:
· Зробити шкіру обличчя гладкою, рівною, приховати дрібні недоліки;
· Зволожити шкіру і створити умови для нанесення пудри, тонального крему, рум’ян;
· Захистити шкіру від несприятливих впливів навколишнього середовища і декоративної косметики, що містить барвники.
Асортимент декоративної косметики
Табл. 2

Призначення
Декоративна косметика
Для особи
Для нігтів
Для очей
Для губ
-Основа під лак
-Лак
-Закріплювач лаку
-Засоби для висихання лаку
-Засоби для зняття лаку
-Засоби для видалення кутикули
-Підводка
-Олівець для вік
-Туш для вій
-Основа під макіяж
-Тональний крем
-Крем-пудра
-Пудра (компактна і розсипчаста)
-Рум’яна
-Маскуючий олівець
-Контурний олівець
-Блиск для губ
-Губна помада

При підборі основи слід враховувати, що її асортимент розрізняється за типом шкіри, консистенції, відтінку і ситуації використання (для щоденного та вечірнього макіяжу).
За консистенцією розрізняють основи:
§ рідкі – легкі, підходять для будь-якого типу шкіри, окрім дуже сухий, і для будь-якого віку;
§ кремові – для сухої і вже немолодий шкіри;
§ муси – містять поживні речовини, ідеально підходять для сухої шкіри;
§ тверді – компактні, містять пудру, для будь-якої шкіри, окрім дуже сухий.
За відтінку основи бувають від рожевого до темно-жовтого кольору. Так звані додаткові основи, які служать для корекції форми обличчя, мають незвичайні для шкіри кольори: зелений, лавандовий, білий. Додаткову основу наносять під шар звичайної основи, надаючи їй тим самим відтінок. Так, біла основа підходить для вечірнього макіяжу і надає йому особливий тон. Визначають колір основи при природному освітленні, завдаючи трохи засобу на лінію підборіддя. При цьому особливу увагу слід звернути на те, як колір поєднується з шкірою обличчя та шиї. Основу наносять на зволожену шкіру обличчя, шиї, декольте косметичною губкою (а не пальцями) спочатку точково, а потім розтирають.
Завершальний штрих макіяжу – нанесення на шкіру пудри і рум’ян.
Основне декоративне призначення пудри – додання шкірі кольору і матовості, що досягається введенням до її складу пігментів.
Тональні креми мають основу звичайних емульсійних кремів для будь-якої шкіри, але в них вводять пігменти (5 – 10%). Тому асортимент тональних кремів зазвичай поділяють тільки за відтінком, наприклад «натуральний матовий відтінок».
Крем-пудра містить більше пігментів (до 30%), тому має більш густу консистенцію. При нанесенні на шкіру сухою губкою вона дає ефект, близький до пудрі, а при нанесенні вологою губкою діє подібно тонального крему.
Крем маскує застосовують для шкіри під очима і маскування дрібних дефектів. Такі засоби фірми випускають у вигляді серій, наприклад серії, розроблені фірмами «L` Oreal »і« Maybelline ».
Маскуючі олівці мають ще більш густу консистенцію. Вони мають високу покриваністю і тому маскують почервоніння і дефекти шкіри. До їх складу можуть входити бактерицидні компоненти (маскуючі олівці серії Lumene-Clear Jine – з антисептичною дією).
Компактна (спресована) пудра відрізняється від порошкоподібної тим, що при пресуванні частинки пігменту щільно злипаються і в результаті лягають на шкіру більш товстим шаром. Для поліпшення спресованності в компактну пудру додають речовину, якого не повинно бути багато, інакше пудра стає твердою.
Рум’яна випускають двох різновидів: тверді (порошкоподібні, компактні) і кремоподібні (на жировій основі). За сотава перший аналогічні сухим тіням для повік і пудра, другі – кремів і маскуючим олівців. Рум’яна розрізняються по відтінку. Асортимент твердих («сухих») рум’ян ширше, вони більш популярні, ніж рум’яна на жировій основі. Як правило, рум’яна входять в косметичні набори з пудрою або тінями для вік.
Декоративна косметика для губ
Основою хорошого макіяжу губ є їх доглянута шкіра без тріщин і відшарувань. Тому всі сучасні засоби макіяжу, як і засоби по догляду за шкірою губ, містять вітаміни, зволожувачі і сонцезахисні препарати. Макіяжу губ передує їх очищення – безалкогольним лосьйоном і косметичним молочком, якщо до цього використовувалася стійка губна помада.

Блиск для губ – це косметичний засіб для легкого макіяжу губ, займає проміжне положення між гігієнічної та губної помадами. Іноді в назві вказують «помада-блиск». Блиск часто наносять на губи пензликом – аплікатором. Призначено цей косметичний засіб для захисту губ, догляду за ними, поліпшення їх природного кольору (натуральний макіяж), замість помад для створення легкого літнього макіяжу. Для вечірнього макіяжу блиск наносять на губну помаду.
Блиск для губ випускають одного кольору або декількох відтінків (від 2 до 10), до його складу можуть входити перламутрові добавки або світловідбиваючі пігменти, завдяки яким губи як би світяться. Крім того, блиск для губ може розрізнятися по запаху і кольору желеподібної маси.
При натуральному або легкому макіяжі блиск застосовують разом з контурним олівцем. У поєднанні з губною помадою контурний олівець підвищує стійкість макіяжу губ. Його підбирають під колір помади або трохи темніше або світліше, що зараз модно. Раніше контурний олівець було прийнято наносити до помади. Тепер візажисти прийшли до висновку, що спочатку треба наносити помаду, а потім – контур, так губи виглядають набагато природніше. Контурні олівці для губ випускають двох видів – у вигляді звичайного олівця в дерев’яній оболонці і в пластмасовій оболонці з висувається стрижнем.
Декоративні засоби для очей
У декоративній косметиці макіяжу очей надають головне значення. Сьогодні майже 80% молодих жінок у Європі вважають за краще наносити макіяж тільки на очі. Тому виробники косметики приділяють цій групі велика увага. Щоб створити акуратний і стійкий макіяж очей, починати його слід з нанесення на віки крему-основи для вік, який зверху припудрюють, тільки після цього використовують тіні для очей. Крем-основу виробляють не всі фірми, він входить, наприклад, в серію Lumene. У залежності від складу тіні для повік випускають на жировій основі (близько за складом до губній помаді) і тверді, виробляються тільки компактними (за складом аналогічні компактної пудрі). Стійкість макіяжу при використанні тіней на жировій основі невисока, тому їх зараз майже не випускають. Асортимент тіней для вік поділяють за кольорами, відтінкам і кількістю відтінків в упаковці (1 -, 2 -, 3 – і 4-кольорові) та набори. По виду створюваної поверхні тіні ділять на матові, блискучі і перламутрові. Вибір у цьому випадку визначається напрямом моди і уподобаннями споживача. У комплект упаковки тіней входить аплікатор.
Підкреслити або змінити форму очей допоможуть такі засоби, як олівець для очей, підводка для очей та олівець для брів.
Олівці для очей та брів розрізняються тільки кольором, причому більш різноманітні кольори олівців для очей.
Механічна підводка для очей – засіб, аналогічне олівця для очей, але стрижень підводки висувається автоматично і при цьому заточується. Це більш зручний засіб у порівнянні з традиційним олівцем.
Рідка підводка для очей – нове косметичний засіб, дозволяє дуже акуратно підкреслити форму очей, причому без тиску на ніжну шкіру повік. Як правило, до складу рідкої підводки входять корисні добавки. Це найбільш дорога косметична продукція.
Після тіней і олівця найбільш важливим косметичним засобом для очей є туш. Макіяж, навіть саами вишуканий, не буде завершено без акуратно підфарбованих вій. Туш для вій представлена ​​досить в широкому асортименті (табл. 3).
Тверду туш з пензликом зараз практично не випускають, тому що вона морально застаріла. Сучасний асортимент представлений кремоподібній тушшю. Водостійкість туші означає, що вона не утворює розлучення при змиванні її водою, під дощем, але не характеризує її стійкість до поту і сліз. На жирній шкірі туш також може розпливатися. Її важко видаляти. При виборі туші слід враховувати форму, розмір, густоту вій і підбирати такий засіб, що усуне недоліки. Для забезпечення безпеки засіб необхідно щільно закривати, періодично мити апплікатори і пензлики, особливо при використанні туші з запасним балончиком.
Класифікація асортименту туші для вій
Табл. 3

Туш для вій
Водостійка
Водорозчинна
за дією
Туш звичайна
Туш подовжуюча
Туш, що додає об’єм
Туш живильна
за кольором
чорна
синя
сіра
Коричнева і ін

Декоративні засоби для нігтів
Асортимент цієї групи представлений лаками найрізноманітніших відтінків і допоміжними засобами – разбавителями і розчинниками лаків, основою, закріплювачем, засобом для швидкого висихання і засобом для видалення кутикули.
Лак – це розчин пленкообразующего полімеру, що включає пластифікатор і барвник, в органічному розчиннику. Класичний манікюр виконується в кілька шарів.
Нижній лак (основа) – це, як правило, блискучий лак без барвника або пігменту. Він утворює на нігті рівну лакову поверхню, на яку накладають кольоровий лак, і в результаті лак краще тримається. Крім того, передбачається, що основа повинна перешкоджати можливому шкідливому впливу барвника на ніготь.
Верхній лак (закріплювач) – це блискучий твердий і міцний лак, який повинен підвищувати стійкість лаку на нігтях. Основа під лак і закріплювач можуть випускатися в одному флаконі. Найбільш різноманітний асортимент кольорових лаків для нігтів. Зазвичай фірми випускають гаму кольором – до 70 відтінків, від світлих до темних. Серія Ultra – люмінесцентні кольору молодіжного спрямування; застосовувати їх слід тільки з основою, так як вони можуть залишати на нігтях жовті плями. Фірма «Intop SL» виробляє лак-хамеліон, колір якого змінюється на сонці; це варіант молодіжного клубного макіяжу.
Виділяють ряд лаків з характеристикою “швидковисихаючі». Це лаки, час висихання яких 1 – 2 хв., А решту лаків – понад 2 і 10 хв. На такі лаки може бути нанесено засіб для швидкого висихання, наприклад фірми «Sally Hansen».
Манікюр проблемних нігтів передбачає застосування не звичайної, а зволожуючою основи (фірма «Mary Kay»), або зміцнюючого комплексу для догляду за нігтями (серії Lumene). Завершують макіяж нігтів закріплювач лаку, напрмер серії Nivea, або захисним лаком. Закріплювач застосовують після нанесення лаку – він сприяє його висиханню, або застосовують окремо, замість лаку. Захисний лак наносять на кольоровій відразу після нанесення лаку і наступні 2-3 дні, що підвищує стійкість кольорового лаку до двох тижнів.
Рідина для зняття лаку повинна бути досить активною для того, щоб розчинити містяться в лаку нітроцелюлозу і синтетичні смоли, які розчиняються погано. З цим чудово справляється ацетон, який раніше складав основу всіх рідин для зняття лаку. Однак разом з лаком він видаляє жирові компоненти нігтьової пластини, через що вона стає дуже крихкою. Крім того, ацетон погано збережуться, випаровуючись навіть із закритого бульбашки. Ацетон широко використовують і сьогодні, проте основу більш сучасних препаратів складають різні ефіри: етил-, бутил-, амілацетат або їх суміші, а також толуол і деякі спирти. Вони у меншій мірі впливають на нігтьову пластину. Проте все ж таки знежирюють її, тому в рідині для зняття лаку додають пом’якшувальні засоби (жирові добавки, воски та ін.)
Для зняття лаку з особливо ламких і чутливих нігтів розроблені креми та емульсії, в які воски та жири введені в набагато більшій кількості. Креми рекомендуються для ламких, нігтів, що шаруються. Вони являють собою емульсію типу «вода в маслі”. Креми містять вологоутримуючі (пропіленгліколь), зміцнюють інгредієнти, наприклад, низькомолекулярні похідні кератину, алантоїн і комплекс вітамінів. Все це допомагає нігтям заповнити втрату жирів і вологи, зберегти блиск і еластичність, стати більш міцними. У креми, призначені для дуже м’яких нігтів, додають формальдегід.
Плівкову маску випускають у вигляді рідини. Вона являє собою живильний концентрат з гелеутворювачі. Ця рідина швидко застигає і утворює міцну плівку, яку через кілька годин треба зняти. Активні речовини і комплекс вітамінів сприяють регенерації нігтьової пластини, відновлюючи її структуру.
Засоби для видалення кутикули містять похідні тиогликолевой кислоти, здатні розчиняти кератин рогового шару. Для виконання їх функції потрібно лужне середовище (pH 9 і вище), тому основу засобів для видалення кутикули складають розчини гідроксидів натрію і калію. Цей спосіб видалення кутикули має переваги перед традиційним механічним, тому що він безкровний. При традиційному манікюрі кусачками можна пошкодити паросткову зону нігтя. Однак вміст у препаратах для видалення кутикули сильнодіючих речовин також небезпечно, тому необхідно суворо дотримуватися інструкції з їх застосування.

Надійність косметичних засобів
Надійність косметичних засобів пов’язана, перш за все, з їх сохраняемостью і визначається терміном придатності, який може бути від кількох місяців до 3 років. Більш тривалий термін придатності косметики має викликати уважне ставлення до її складу, і перш за все до виду і кількості консерванту.
Термін придатності вітчизняної косметики визначений нормативними документами (табл. 4). Однак при використанні нових, більш якісних консервантів термін придатності збільшується, тому у виробництві косметичних засобів склалася практика встановлення терміну придатності самим виробником, який виходить з рецептури кошти. Підтверджується термін придатності випробуваннями на прискорене старіння. Так, у французьких виробників прийнято витримувати засіб при 40 ° С протягом тижня і при мінус 40 ° С протягом другої; якщо властивості косметики не змінилися – термін придатності її більше 30 міс. Причому у маркуванні згідно Директив ЄС 76/768 цей термін не вказується (вказують тільки термін менше 30 міс). Російські правила вимагають обов’язкового зазначення строку придатності, тому зараз зарубіжні фірми, що поставляють косметичні товари в нашу країну, завжди вказують термін придатності.
Французька асоціація виробників косметики приділяє велику увагу якості продукції і вважає, що косметичні товари повинні продаватися протягом 3 міс. Після їх виробництва. Адже користуватися засобом покупець може ще тривалий час, причому засіб вже відкрито.

Термін придатності декоративної косметики
Табл. 4

Найменування продукції Нормативні документи Термін придатності, міс.
Губна помада ГОСТ 28767 – 90 18
Олівець для брів і вік ГОСТ 28767 – 90 18
Блиск для губ ГОСТ 28767 – 90 12
Тіні для вік (жирні) ГОСТ 28767 – 90 12
Бальзам для губ ГОСТ 28767 – 90 12
Рум’яна (жирні) ГОСТ 28767 – 90 12
Туш для вій рідка ОСТ 18 – 77 – 85 12
Туш для вій тверда ОСТ 18 – 77 – 85 24
Рум’яна, тіні, пудра порошкоподібні ГОСТ 28768 – 90 18


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *