25.11.2021 Перукарська справа. Цуман І.В.

Тема: Моделювання конкурсних чоловічих зачісок.

Волосся і зачіска є важливою частиною будь-якого іміджу. Волосся доповнює образ і робить його неповторним.

Створення нової моделі складається з композиції. Це художньо-мистецький твір, складений зі змісту, характеру, призначення та інших факторів. Композиція найголовніший організаційний елемент художньої форми, що надає творчу єдність і цілісність, підпорядковує його компоненти один одному і цілому взагалі. Композиція містить в собі такі поняття, як: формоутворення (форма, геометричний вигляд, конструкція, маса, силует); закономірності композиції (сорозмірність, підпорядкованість, композиційний центр), тобто цілісність структури; засоби композиції (пропорції, ритм); прийоми гармонії (контраст, нюанс, масштабність, симетрія, асиметрія, статика, динаміка).

При виборі зачіски краще спиратися на індивідуальність, з огляду на не тільки модні тенденції, але і, переважно, рід діяльності, стильовий зміст гардероба й особливості обличчя. Кожну людину природа наділила визначеною гармонією рис. У кожному обличчі є щось, властиве тільки цьому обличчю і ніякому іншому. Завжди можна знайти засоби, щоб підкреслити цю індивідуальність, відтінити її ще більше. І сучасний стиліст-перукар, повторюючи форми і мотиви існуючих модних зачісок, знайде деталі і контури, що зроблять зачіску придатною до обличчя й образа. Перукар повинен бути з однієї сторони те саме, що художник, створюючи шедевр на голові, а з іншого боку – бути лікарем, піклуючись про стан волосся. Ну, і, звичайно ж, бути дійсним професіоналом своєї справи.

Для того, щоб зачіска стала життєздатною, вона потребує правильного підбору макіяжу та технологічного виконання. Не слід перебільшувати тієї чи іншої структури волосся, покладаючись тільки на засоби, які використовуються в роботі над зачіскою. Якщо не допускати помилок в технології виконання зачіски, то розроблена модель не втрачає композиції, отже в моделюванні вирішальну роль відіграє побудова самої зачіски. Від того, наскільки вдало вирішена композиція в цілому залежить виразність форми зачіски.

Перукарі минулого насамперед домагались того, щоб стати вмілими майстрами, при цьому створювали витвори мистецтва, які ставали класикою.

Сучасні перукарі відрізняються яскраво вираженою креативністю, експериментуючи формами, кольорами та повертаючись до класики, передаючи нові риси. Головна особливість сучасної класики в підкресленій увазі до природного кольору і доглянутого волосся, незалежно від форм і зачіски.

Підстригання волосся досить складна операція і чим якісніше вона буде виконана, тим довговічнішою буде зачіска.

Стрижка є основою майбутньої зачіски. У наш час стрижка як самостійна операція не використовується, а обов’язково є присутнім елемент укладання.

Існує величезна кількість стрижок, але всі вони відрізняються фасоном. Стрижка залежить від напрямку моди, характерної для певного часу. Але й на їх фасон впливає й поява нових інструментів та пристроїв, використовуваних для обробки волосся. У зв’язку з цим змінюється й технологія стрижок. Це спричиняє появу нових форм і зачісок. У наш час на основі вже відомих стрижок з’являються нові зачіски за рахунок модернізації окремих елементів. Але назва стрижок залишається, як правило, первісною.

Так базовою стрижкою змодельованої зачіски на короткому волоссі є стрижка «бокс».

Взагалі стрижки на короткому волоссі носили чоловіки Стародавньої Греції. У ХVI столітті чоловіки Іспанії свої короткі стрижки укладали без проділу, зачісуючи його від чола до потилиці. На потилиці волосся було коротким, а вуха залишалися відкритими [Дод. 2, мал. 1].

Також короткі стрижки носили в Англії в лобу пізнього Ренесансу, у франції кінця ХVІІI-ХІХ ст.. вже у 30-ті роки ХХ ст.. чоловіки відділи перевагу таким стрижкам як «бокс», «напівбокс», «полька», «їжак».

Саме тоді стрижка «бокс» набула великої популярності і починала виконуватись з окантовки навколо волосяного покриву голови, потім підголювали волосся нижче лінії краю або знімали машинкою №0. Далі волосся зводили «нанівець» за допомогою машинки №1. Цю лінію проводили від середини скронь до потиличного виступу. Потім виконували «тушовку» для рівномірного переходу між знятим волоссям і тим, яке залишилося зверху. На тім’яній зоні волосся стригли способом «на пальцях» або філірували. Лінія окантовки виконувалась машинкою №2.

Останнім часом моди для чоловіків стала дуже різноманітною. Можна сказати, що часи, коли всі чоловіки мали однакові зачіски минули. Мода приходить і минає, але як і раніше, найбільш популярні короткі й середні за довжиною зачіски. Коротке волосся завжди переважає, тому що воно вимагає меншого догляду та більш зручне для роботи й активного відпочинку.

Але не тільки це бралось до уваги при моделюванні креативної чоловічої стрижки на короткому волоссі. Зверталась увага і на особливості волосся клієнта, спосіб його життя.

При моделюванні стрижки потрібно враховувати:

1. Якість волосся, його початковий колір, як піддається укладці, природність хвилі.

2. Вік людини.

3. Індивідуальні особливості.

4. Професію, характер, стиль особи.

5. Тип обличчя: форму обличчя та його індивідуальні особливості.

6. Співвідношення тіла з головою та зачіскою.

7. Зріст людини відповідно до зачіски.

Обрана модель відповідає всім вище зазначеним нормам. Це молодий чоловік. Волосся природного кольору, піддається потрібній укладці, тобто легко вкладається. Риси обличчя правильні і при виконанні цієї стрижки з корекцією проблем не виникне. Зачіска підходить до цього типу обличчя , підкреслює його правильні риси. У поєднанні зачіски з будовою тіла та зростом є відповідна пропорційність.

Дана стрижка є креативною. Вона підходить для шоу та показів мод, легко укладається.

Креативна стрижка в перекладі з англійської мови звучить як творча, вона не обходиться без творчого погляду майстра, без його польоту фантазії.

Креативні стрижки умовно класифікують на «носібельні» і «подіумні». Креативні стрижки можуть мати найрізноманітніші форми, об’єми. Вони часто поєднують прядки різної довжини і фарбування. Разом з довгим волоссям на голові можуть з’явитися й виголені зони. Ступінчаста, рвана чілка, незвичайні косички, часом навіть картини з волосся – неповний перелік доступних креативних стрижок.

Однак навіть найяскравіша, креативна стрижка, з фарбуванням або без нього, не повинна виглядати “сама по собі”, як часто виходить, якщо вона виконується в розриві від зовнішнього вигляду і способу життя клієнта. Креативна стрижка – це, перш за все, спосіб підкреслити індивідуальність. Зараз немає категоричного поняття: «це модно» або «це носять абсолютно всі». Якщо людині личить якась стрижка або укладка – вона її і носить. Індивідуальність – це тенденція, яка буде лише прогресувати.

Технологія виконання змодельованої стрижки складається з декількох етапів – це:

· виконання стрижки;

· виконання фарбування;

· виконання укладки.

У роботі над стрижкою використовуються прямі ножиці, які призначені для стрижки, окантування, тушування. Також для стрижки і окантовки використовується електрична машинка.

Для виконання фарбування перш за все необхідна фарба для волосся, пензлик, щітка для нанесення барвника, мисочка, гребінець, рукавички. Усі інструменти і приладдя не повинні мати металевих частин.

Фарбування надасть зачісці яскравості та оригінальності.

Після того, як волосся вимите, підстрижене, пофарбоване, за допомогою укладання йому надається завершальна форма та вигляд. Укладати дану стрижку найкраще методом «бомбаж» за допомогою склетної щітки та фена. Для збереження заданої форми краще використовувати мус для укладання волосся, який не буде склеювати волосся і воно буде легко розчісуватись. Також для формування окремих пасом, для виразності зачіски, використовується віск, який рекомендується застосовувати для фарбованого волосся.

Розроблена модель стрижки відповідає сучасним технологіям. Стрижка курсової роботи є модною та креативною.

  РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПОСЛІДОВНОСТІ ВИКОНАННЯ СТРИЖКИ ТА ФАРБУВАННЯ ВІДПОВІДНО ДО СУЧАСНОГО НАПРЯМКУ МОДИ ТА ТИПУ ОБЛИЧЧЯ

Професійно виконана стрижка – основа будь-якої зачіски. Від того, наскільки якісно виконана стрижка, залежить зовнішній вигляд і довговічність майбутньої зачіски. Тому стрижка вважається одним з найскладніших видів робіт. Щоб виконати її кваліфіковано, перукарю необхідні уява художника, передбачення руху волосся, професійні знання та практичні навички техніки стрижки, поєднання точності та постійного контролю за своїми діями.

Чоловік повинен мати акуратний вигляд і зачіска має важливе значення для більшості чоловіків. Усе частіше, крім традиційного гребінця, чоловіки використовують щітки й фени, хоча рідко хто з них погоджується собі в цьому зізнатися.

Розроблена модель стрижки курсової роботи виконана на основі базової стрижки «бокс», підійде клієнтові найбільше. Оскільки відповідає його вимогам і навіть ледь виражена недбалість укладки надасть зачісці стильності. А фарбування надасть волоссю яскравості та оригінальності.

Технологія виконання стрижки розпочинається з миття волосяного покриву голови. Миття виконується з метою видалення бруду з волосся, видалення залишків засобів попереднього укладання, роз рихлення зовнішнього шару волосся. Обов’язковим компонентом миття є вода. Вона буває м’якою і жорсткою. Найкраще для миття волосся використовувати м’яку воду, тому що в ній міститься незначна кількість неорганічних сполук. Миття виконується за допомогою шампуню.

Волосся миється з нахилом голови назад. Волосся змочується водою, наливається необхідна кількість шампуню на долоню, рівномірно наноситься на волосся, починаючи з коренів. Спінюється шампунь легкими круговими рухами, рухаючись від лінії росту волосся до маківки. Шампунь змивається і наноситься ще раз. Волосся після миття слід ретельно прополоскати, повністю змити шампунь і бруд. Після споліскування волосся потрібно промокнути м’яким рушником, не викручуючи і не розтягуючи.

Після миття для надання волоссю м’якості, пишності та блиску, можна використовувати: бальзами-ополіскувачі, кондиціонери, ополіскувачі зі збалансованою кислотністю.

Щоб приступити до наступного етапу виконання стрижки, волосся клієнта потрібно висушити за допомогою фена, щоб працювати на сухому волоссі.

Стрижку починають електромашинкою з правої скроні, паралельними смужками рухаючись від початку росту волосся на скроні до рівня скроневого виступу. Стрижку продовжують на потилиці та лівій скроні. Лінія стрижки волосся потилиці стійка, проходить через потиличний виступ [Дод. 3, мал. 1а].

Волосся тім’яної, верхньопотиличної зон стрижеться способом «на пальцях» – це операція з укорочення волосся над пальцями по всій поверхні волосяного покриву або на окремих ділянках. При цій техніці стрижки працюють прямими ножицями та гребінцем [Дод. 3, мал. 1б].

Зняття волосся «на пальцях» застосовується: безпосередньо для стрижки волосся; як допоміжний прийом для попереднього вкорочення довгого волосся перед основною стрижкою; як контрольно-перевірочний прийом після основної стрижки.

Плавний перехід від стрижки машинкою до стрижки ножицями здійснюють тушуванням. Тушуванням називається одержання плавного переходу від довгого до короткого волосся. Ця операція вимагає більш ретельного виконання.

Машинкою з висотою ножа 1 мм укорочується волосся вздовж лінії окантування скронь, за вушними раковинами, зістригається або зголюється пушкове волосся на шиї. Волосся на скронях і за вушним раковинами окантовують бритвою [Дод. 3, мал. 1в].

Взагалі операція окантування може виконуватися як наприкінці, так і на початку стрижки. Ця операція надає стрижці завершеного вигляду, визначає контур майбутньої зачіски. У роботі можна застосовувати машинку, ножиці, бритву. У даній роботі використовується електрична машинка.

Вид окантування вибирають, враховуючи:

· форму майбутньої стрижки;

· особливості обличчя, шиї людини;

· наявність вад, які потрібно приховати;

· природний напрямок та особливості росту волосся; побажання клієнта.

Окантування потилиці розробленої стрижки виконується у вигляді дужки. Волосся розчісується униз і зрізується по прямій лінії. Потім волосся зачісується уперед до обличчя, зрізується під кутом та заокруглюються кути

Окантування скроні виконується у вигляді класичної чоловічої скроні [Дод. 3, мал. 1д]:

1. волосся на скроні розчісують униз, зрізують по прямій;

2. волосся, яке залишилося, зачісують на вушну раковину і стрижуть за формою вуха;

3. розчісують волосся наперед до обличчя і з’єднують лінії окантування на скроні та чілці;

4. волосся за вушною раковиною зачісують до вуха, зрізують за формою лінії окантування потилиці.

Чілку окантовують прямими ножицями на довжину, яку бажає клієнт, асиметричної форми. Для асиметричної чілки виконується прямий проділ, формуючи прямокутний трикутник, волосся з більшого боку відчісують у напрямку до меншого, стрижуть внутрішнім зрізом [Дод. 3, мал. 1е].

Далі виконується малюнок на волоссі потиличної зони. Для цього попередньо розробляється ескіз, який погоджується з клієнтом [Дод. 3, мал. 1є].

У роботі дотримуються трьох підходів:

1. Малюнок наносять на шкіру голови; волосся зрізують ножицями чітко за лініями, потім малюнок конкретизують машинкою за типом окантування та голять.

2. Малюнок виконують ножицями й переходять до гоління.

3. Волосся голять за допомогою шаблонів.

У даній роботі використовується другий варіант.

Слідуючим етапом у виконанні курсової роботи є фарбування. Перукарська операція фарбування вважається важливим штрихом, що надає зачісці стильності, і, водночас, є прекрасною можливістю формування іміджу людини.

Операція фарбування включає низку обов’язкових підготовчих робіт:

– з’ясування стану здоров’я та самопочуття клієнта;

– діагностику волосся та шкіри;

– з’ясування природного та бажаного кольору волосся клієнта;

– вибір барвника;

– тестування волосся та шкіри на дію барвника, окисника;

– визначення методу фарбування;

– підготовку інструменту та пристосувань;

– підготовку волосся.

Барвник слід змішувати безпосередньо перед застосуванням тому, що процес окиснення починається відразу і через нетривалий час суміш втрачає інтенсивність кольору та здатність проникати у волосся.

Барвник наносять на пасма пензликом, щіткою або аплікатором. Швидко і точно. Для досягнення рівномірної інтенсивності кольору фарба повинна достатньо обволікати кожну волосину.

У даній розробленій стрижці ефект вибритих малюнків посилюється освітленням контурної лінії малюнку, а потім фарбуванням в оранжевий відтінок. Для досягнення позитивних результатів освітлення та збереження структури волосся дотримуються певних правил:

– волосся перед знебарвленням не миють;

– ретельно добирають міцність окисника та визначають рівень освітлення відповідно до стану волосся;

– час витримки у межах 15-20 хв. визначають залежно від необхідного ступеня освітлення, інтенсивності натурального пігменту, структури та стану волосся, а також температури зовнішнього середовища.

Освітлююча фарба відноситься до барвників першої групи. До них належать препарати для блондування, освітлювання та знебарвлювання волосся.

Освітлювальний засіб діє на роговий шар волосся. Його лужний компонент відкриває луски, засіб проникає всередину, вступає в реакцію з натуральним пігментом волосся, окислює його. Пігмент втрачає свій колір, повністю або частково руйнується, набуває здатності розчинятися у воді, вимивається з волосся, залишаючи в ньому порожнини. Окисник руйнує також кератинові зв’язки волосся, тому освітлене волосся стає легшим і ламкішим.

За допомогою барвників першої групи виконують такі перукарські операції:

– освітлення – зміну природного кольору волосся на півтону, декілька тонів (як самостійну або підготовчу операції з фарбування волосся);

– знебарвлення – повне освітлення до надання кольору «блондин» (як самостійну або підготовчу операції з фарбування волосся);

– протравлювання – видалення з волосся штучних пігментів попереднього барвника перед наступним фарбуванням; підготовка сивого та темного волосся до фарбування світлими барвниками;

– мелірування – освітлення окремих пасом волосся;

– балаяж – освітлення кінчиків волосся (як самостійну або підготовчу операції).

Барвники першої групи випускаються у вигляді порошкових відбілю вальних засобів з окисниками. Барвник та окисник змішують до отримання суміші однорідної консистенції.

Після закінчення часу витримки освітлювача, волосся необхідно ретельно промити спочатку водою ( до стану чистої незарбованої води), а потім зі спеціальним шампунем. Щоб зменшити вплив залишків барвника та нормалізувати стан волосся і шкіри голови, виконують обробку нейтралізуючим бальзамом.

Освітлене волосся фарбується за допомогою барвника другої групи або хімічного барвника Estel оранжевого відтінку. Завдяки цим барвникам досягають повної зміни кольору волосся на тривалий час.

Хімічні барвники складаються з двох компонентів: фарбую чого препарату й окисника.

Барвники другої групи застосовують для надання таких перукарських послуг:

· фарбування у новий колір;

· фарбування «тон у тон»;

· тонування освітленого волосся;

· відновлення відтінку;

· фарбування відрослих коренів;

· фарбування сивого волосся;

· кольорового мелірування – фарбування окремих пасом.

Безумовними перевагами хімічних барвників є їх висока стійкість проти дії зовнішніх чинників, впливу води, сонця, повітря, можливість отримання нових насичених кольорів та нюансів, зафарбування й тонування сивого волосся. Останнє покоління хімічних барвників високотехнологічне, забезпечує стійкий результат і водночас максимально зберігає структуру волосся.

До складу кремоподібної фарби входять речовини, які забезпечують оптимальне зчеплення елементів фарби зі структурою волосся, оптичні речовини для надання волоссю блиску. Окисники пропонуються у вигляді стабілізуючих препаратів, які регулюють рівномірне виділення кисню протягом усього часу взаємодії барвника з волоссям, забезпечують насиченість кольору та рівномірність покриття барвником.

Перманентні барвники, яким являється фарба Estel, можуть надавати волоссю необмеженої кількості відтінків і повністю зафарбовувати сивину. Для цих барвників характерне застосування окисників 3, 6, 9 та 12% концентрації залежно від стану волосся та бажаного результату процесу фарбування.

Час витримки даної фарби 30 хв. Відлік часу починається з моменту нанесення барвника на всю необхідну поверхню волосяного покриву. Знову ж, після закінчення часу витримки волосся ретельно промивають водою, потім шампунем і нейтралізуючим бальзамом.

Укладання волосся виконується за допомогою методу «бомбаж». Укладання цим методом засноване на підніманні прикореневого волосся та його фіксації висушуванням за допомогою склетної щітки. Прийом укладання визначають відповідно до напрямку волосся в зачісці та працюють у наведеній нижче послідовності.

З вимитого волосся видаляють надлишок вологи рушником. На волосся рівномірно наносимо засіб для укладання, а саме пінку для укладання волосся. Волосся розчісують. Пасма під час роботи піднімають під кутом до поверхні голови, щоб забезпечити доступ нагрітого повітря до коренів та всього пасма. Розпочинати укладання феном можна з будь-якої зони. Фен утримують на відстані 5-10 см від місця просушування. За допомогою воску для волосся виділяємо окремі прядки для виразності зачіски. Зачіска фіксується лаком. Завершальний етап розробленої стрижки – це створення єдиного сучасного образу, що включає в себе не тільки стрижку, але й вибір аксесуарів, одягу, взуття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *